Bardzo atrakcyjny jegomość

piątek, października 01, 2021

Dom z Kamienia jesień w Toskanii

Pewnego dnia człowiek się budzi, a z kalendarza na dzień dobry macha do niego październik. Tak tak... Takie to cuda się dzieją...

O. wyjechała i aż w gardle ścisnęło, że te nasze trekkingi, wino, "śmichy chichy" rach ciach wszystko przeleciało. Za szybko! Zdecydowanie za szybko! W innej sytuacji napisałabym: "i kto teraz będzie ze mną spacerował?", ale akurat do spacerowania to okazji w październiku będzie mnóstwo, bo przecież już jutro startuje pierwsza jesienna tura naszych warsztatów i tu też oczy ze zdziwienia wytrzeszczam, że to już! Serio, to już? 

Oczywiście trekkingi nie będą na takim poziomie zaawansowania jak z O., ale ważne, że będą i mam tylko nadzieję, że uczestnicy warsztatów wyjadą z Marradi z miłymi wspomnieniami. Renia już dopakowuje ostatnie paczki i zaraz do nas wyrusza. Zakładam, że czeka nas dziś bardzo intensywny wieczór. Po włosku powiemy: siamo cariche!

Dom z Kamienia, blog o życiu w Toskanii

- To co z tą kozą? - pyta Mikołaj przy obiedzie, który zajadamy tylko we dwoje. 
- Wiesz co? Ja nawet pomyślałam, że to nie byłoby takie złe. To znaczy skomplikowane, ale pięknie byłoby mieć kozę. 
- Ale Matka by jej nie zjadła? 
- ...
Oto jaką ma dziecko wizję Matki. 
Bez komentarza...   

Piękną mamy pogodę. Niby prognozy na najbliższy tydzień są różne, ale niezmiennym pozostaje fakt, że jeszcze prawdziwe chłody nam nie grożą. Jeszcze jest dwójka z przodu na termometrze, jeszcze przymrozków nie ma, jeszcze cieszę się spacerem z gołymi nogami i frywolnymi zwiewnościami wokół nóg. 

Jutro do Marradi zawitają uczestnicy warsztatów, jutro będziemy zajadać smakołyki, jutro będzie słońce i chwila oddechu, a w niedzielę prawdopodobnie znów ruszymy na szlak. Niech się pięknie wszystko kręci i niech październik łaskawie, smacznie i kolorowo nam przez kolejne 31 dni króluje.

Powiem Wam, że październik toskański , to całkiem atrakcyjny jegomość!

ATRAKCYJNY to po włosku ATTRAENTE (wym. attraente_

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze