Synonimy, chabry, szmaragdy

czwartek, maja 28, 2020


- Jak wyglądam? - pytam Tomka prezentując z dumą nową chabrową spódnicę od Pani Basi.
- Dobrze, może być, ładnie.
- Słucham? To znaczy, że dobrze, że może być czy że ładnie ??
- No przecież mówię, że może być, że dobrze.
- Czy ty nie widzisz różnicy pomiędzy: dobrze, może być i ładnie? To nie są synonimy!
- O rany Pusia... no, dobrze wyglądasz, może być.
- Nic nie rozumiesz. To jest kosmiczna różnica! Dobrze, to znaczy dobrze, ale nie jakoś super, a może być to znaczy trzeba się przebrać.
- ???
- Jeszcze raz. Zapamiętaj sobie na całe życie: "może być", "dobrze", "ładnie", "bardzo ładnie", "prześlicznie" - to nie są synonimy. Kobieta potrzebuje usłyszeć odpowiedź bardziej satysfakcjonującą, jeśli nie to... musi się przebrać.

- Chyba raczej musi iść do psychologa... - mamrocze pod nosem.
- Może i musi. Czyli jak? Dobrze, może być?
- Po co to tak komplikować. Dobrze. Ładnie... Może być.

Wywinęłam piruet przed lustrem obstając raczej przy tym "ładnie", bo czy to męski nastolatek zna się na chabrowych spódnicach? Poszliśmy razem na spacer. Dali się namówić obydwaj, bo obiecałam lody. 
Tym samym sezon uważam za otwarty, nasze wspólne spacery do Marradi na lody to dla mnie jeden z najmilszych elementów lata... 

A tak przy okazji lodów... Bywalcy Marradi potrzymajcie z całych sił kciuki za naszego i Waszego ulubionego lodziarza! Niech stanie się cud, niech do baru w zdrowiu powróci i dalej rozpieszcza nas swoimi lodami, tortami, słodkościami.


Mario złapał się w ostatnim czasie za różne robótki i niewiele go widzimy. W środę jednak jakimś cudem wysupłał dla mnie godzinkę i tak pojechaliśmy na "Majemi". Tę "swojsko - egzotyczną" nazwę nadali temu miejscu marradyjczycy. Nazwa miała zapewne sygnalizować, że plaża tu bajeczna i orzeźwiających kąpieli łatwo można zażywać. 
Plaża oczywiście nie do końca taka jak na Florydzie, zamiast piasku są tu naturalne kamienne płyty, a zamiast fal, szmaragdowa tafla czyściutkiej wody, w której przegląda się bujna wegetacja. 
Jest to jedno z popularniejszych zakoli Lamone, jeśli ktoś planuje wygodne plażowanie albo wędkowanie. 


Szmaragdowa, czysta woda, kamienie zamiast leżaków, cisza zamiast nadmorskiego zgiełku... Kolejny as w rękawie Marradi. Coraz częściej mimo zaistniałej sytuacji podpytujecie mnie o marradyjskie wakacje. Wielu z Was tęsknota za Italią zaczyna poważnie doskwierać i przyznaję, że w pełni Was rozumiem, bo i dla mnie podróż do Włoch nigdy nie była tylko podróżą... Włochy to miłość na całe życie.


W szmaragdowych wodach odbija się chabrowa spódnica. Na rozgrzanym brzegowym kamieniu ganiają się dwie jaszczurki. W chaszczach ile sił w płucach trajkocze jakiś ptaszek, trajkocze tak, że znów gardło wiąże mi się na supeł. 
Taki piękny czas u schyłku maja, takie piękne już lato. I tu nad rzeką taki swojski spokój... Spokój - jedna z niewielu rzeczy, która nigdy nie traci na wartości. 


- Zrobisz mi zdjęcie z Rangerem? - pytam Mario, kiedy już zwijamy się do domu.
- No wiesz... panda to nie jakiś szał. 
- Nie znasz się! To jest właśnie prawdziwy szał, a gdyby Pani Basia chciała sukienki z ferrari, mercedesem czy lamborghini w tle, to napisałaby do Chiary Ferragni, a nie do mnie.  

Dobrego dnia!


SPÓDNICA to po włosku GONNA (wym. gonna) www.madame.com.pl

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

7 komentarze

 1. Jezu jak Pani pięknie w tym chabrowym :)Pozdrawiam AnetaG

  OdpowiedzUsuń
 2. Szał to może nie jest ale dla mnie najważniejsze żeby jechał.
  Kasiu,pięknie Ci w tym chaberku.
  Pozdrawiam
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedzie jedzie i to jak, miał być filmik właśnie z dojechania nad rzekę, ale zapomniałam telefonu. Spódnicę uwielbiam od pierwszego wejrzenia:) Basiu a pytanie tu od Czytelniczki: będzie na stronie spódnica?

   Usuń
 3. Pięknie Kasiu, prześlicznie :)
  Pozdrawiam.
  Ola N :)

  OdpowiedzUsuń