Obawy najróżniejsze

środa, maja 10, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu w Italii

I tak oto maj dobił do mety swojej pierwszej dekady, a ja zaczęłam na serio martwić się lokum dla Tomka. O ile jeszcze zimą podchodziłam do tej kwestii na spokojnie, to teraz zaczynam się spinać, bo nic, ale to nic na horyzoncie nie widać. 
Ponieważ naprawdę nic mieszkaniowego nam się do tej pory nie wykluło, pozwolę sobie zatem jeszcze raz ponowić pytanie czy też prośbę. Tym razem już krąg poszukiwań mamy zawężony i dokładnie wiemy czego szukamy. Gdyby ktoś słyszał o maleńkiej, choćby najmniejszej kawalerce w Imola - będziemy bardzo wdzięczni. 

Deszcz zjawił się z punktualnością tokijskiego metra. Padać ma długo i "namiętnie". Wiem, że woda jest potrzebna, bo od dawna trąbi się o suszy, ale mam nadzieję, że przy takiej intensywności, jaka skumulowała się w maju, obędzie się bez kataklizmów. 

Plus deszczowego zamieszania jest na pewno taki, że na jakiś czas mam z głowy podlewanie ogródka. 

Dobiegają końca prace przy starcie nowego projektu i dziś właśnie, kiedy wszystko jest dopinane na ostatni guzik, dopadła mnie trema. W głowie huczy milion niepewności... A co jeśli się nie spodoba? Oczywiście sama sobie odpowiadam - jak się nie spodoba, to się nie spodoba i tyle i świat będzie kręcił się dalej. Sama sobie to powtarzam ku pokrzepieniu skołowanego ze strachu serca. 

Oczywiście mam nadzieję, że jednak się spodoba, bo przede wszystkim było przy tym mnóstwo pracy, bo projekt jest rodzinny i bardzo mi na nim zależy i w końcu - bo zrobiłam coś, co sprawiło mi mnóstwo przyjemności, pobudziło fantazję, kreatywność, otworzyło nowe okno, a może nawet drzwi? Kto wie... 

Pięknego dnia środka tygodnia!

NIEPEWNOŚĆ to po włosku INSICUREZZA (wym. insikurecca)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. No to biorąc pod uwagę włożone serce myślę że się spodoba :)
    Piotrek

    OdpowiedzUsuń