Majowe wybryki, ptakom się chce, Mikołaj relacjonuje, a my realizujemy plan

wtorek, maja 02, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, Katarzyna Nowacka

- Że też im się chce śpiewać w taką ulewę - powiedział Tomek przy śniadaniu, kiedy za oknem wiosenny ptasi trel, próbował przebić się przez ścianę deszczu i huk burego Lamone.
- Ty może inne buty dziś włóż, bo w tych szmatkowych, zanim dojdziesz do stacji, to całe stopy będziesz miał mokre.  
- To może ja w "buciorach" pójdę?
- Chyba tak, w taką pogodę nie będą przesadą. 

Zaczęło padać w poniedziałkowe południe. Najpierw nieśmiało dżdżyło, mżyło, kropiło, potem gęściej i gęściej i coraz ciężej, aż pod wieczór rozkręciła się prawdziwa ulewa, która trwa do teraz. Zupełnie jakby ktoś zapomniał zakręcić kran. 

W taką aurę nawet nie było sensu snuć wielkich planów. Jeszcze kiedy tylko dżdżyło łudziłam się, że wymkniemy się na spacer do Marradi, ale kiedy po obiedzie deszcz przybrał na sile, porzuciłam wszelką nadzieję. 

Oczywiście deszczowy dzień wykorzystaliśmy równie kreatywnie jak słońce nad Adriatykiem dzień wcześniej, by konsekwentnie realizować nasz zamysł.

Mikołaj zasypywał nas zdjęciami i nagraniami przez cały dzień i trochę mu zazdrościliśmy. Zazdrościliśmy przede wszystkim przebłysków błękitnego nieba i odwiedzania miejsc, do których wszyscy mamy wielki sentyment! 

Myślę, że nie pogniewa się, jeśli kilka obrazków krajobrazowych udostępnię. Cieszę się bardzo jego przygodą. Serce się raduje, kiedy słyszę entuzjazm w jego głosie. 

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, Katarzyna Nowacka
Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, Katarzyna Nowacka
Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, Katarzyna Nowacka
Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii, Katarzyna Nowacka

Uciekamy dziś z Marradi w poszukiwaniu mniej łzawego nieba. Mam nadzieję, że majowy wtorek uda nam się przynajmniej tak, jak poprzednie dni. Plan - mimo prognoz szaroburych - mamy bardzo bogaty. Będziemy jak te trajkoczące od rana ptaki gwizdać sobie na majowe psoty. 

Dobrego dnia!

GWIZDAĆ to po włosku FISCHIARE (wym. fiskiare)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze