I tak oto zaczyna się dziewiąty rok włoskiej edukacji chłopców

poniedziałek, września 13, 2021

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Tak jak w euforię wprowadza mnie moment, kiedy chłopcy zaczynają wakacje, tak żal rozpaczliwy, najszczerszy i najgłębszy ogarnia mnie, kiedy te wakacje się kończą. Ja wiem - i powtarzam to do znudzenia też chłopcom - że czas gna i nim się obejrzymy znów będzie czerwiec. Stety - niestety. Choć bardziej niestety, bo do czego tu się spieszyć, jak życie takie krótkie? 

Oto Tomek i Mikołaj zaczynają dziewiąty rok we włoskiej szkole. Już dziewiąty! A ja nadal doskonale pamiętam ten ból brzucha pierwszego dnia szkoły wloskiej, te fartuszki, tę niewiadomą. Kiedy to było?! Kiedy to przeleciało?!

Zaczyna się znów maraton wstawania o piątej rano sześć dni w tygodniu. I niech tak będzie, niech już żadne zdalne nauczanie życia do góry nogami nie wywraca. Niech wrócą wycieczki, wymiany językowe i to czym powinna żyć młodzież.  

Kochani chłopcy - in bocca al lupo! Niech to będzie dla Was dobry rok! 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Ostatni wakacyjny weekend upłynął w sielskim nastroju. W piątek po południu zrobiliśmy delikatny trekking. W sobotę pojechaliśmy w końcu do Lido di Dante i choć to nie do uwierzenia, to naprawdę był to w tym roku nasz pierwszy raz w Lido. Niestety w ciągu całego lata nie było ani czasu, ani możliwości. 

Cieszyliśmy się spokojnym, jakby wyciszonym morzem, bo morze po sezonie spowija zupełnie inna atmosfera. Wciąż było gorąco, zupełnie jakby to była pełnia lata, tylko cykady już nie grały, tylko ludzi było mniej, tylko powietrze miało już inny zapach... 

W niedzielę natomiast podsumowaliśmy wakacje grillem przy Santa Barbara. Zaraz zrobiło mi się sentymentalnie na duszy. Patrzyłam na cebulę i przypomniała mi się Anka, jak z apetytem w oliwie chlebem miziała, przypominali mi się po kolei wszyscy goście, ale doliczyć się nie mogłam - ile to razy w tym roku ucztowaliśmy w ogrodzie. 

Czas chyba na powakacyjne podsumowanie...

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Nowy tydzień ustawia się na starcie. Wrzesień zaraz dobiegnie do półmetka. Planów i spraw do załatwienia całe mnóstwo. Książka druga się pisze. Cavolo nero już posadzone. Książki do szkoły zamówione. Chwilowo do Domu z Kamienia wraca zwykła, jakże droga codzienność. 

Od śmierci Dantego mija dokładnie 700 lat. Pewnie powinnam coś w temacie napisać, ale z drugiej strony Dante na stronach bloga pojawia się dosyć często. 

Niech ten tydzień dobry ma początek. 

SIEDEMSET to po włosku SETTECENTO (wym. setteczento)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze