O pamięci i rozmywaniu czasu oraz co przyniesie nowy tydzień

poniedziałek, sierpnia 09, 2021

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

"A pamiętasz...? A kiedy to było...? To jakieś dziesięć lat temu! A to zdjęcie... a zdjęcia nasze, moje ulubione...?" Szłyśmy z Anką na kolację i wspominałyśmy. Wspominałyśmy zdarzenia, kadry, styczniową temperaturę, marudzenie dzieci. Wspomnienia pojawiały się w ogóle przez cały dzień: fritto misto w Porto Garibaldi, zimowy spacer plażą, Gamogna na wariata, upał we Florencji. Dobre wspomnienia to najpiękniejszy bagaż jaki niesiemy przez życie.

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Przy każdym takim spotkaniu człowiek zadziwia się nad mijaniem czasu. Coraz bardziej też wraz z jego upływem mieszają się fakty, lata zlewają w jedno, coś się zaciera, coś innego natomiast wciąż pozostaje bardzo wyraźne. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Oczywiście to nie tak, że przez cały dzień uprawiamy wspominki i sentymenty. 
Nie brakuje głupot, jedzenia, zabaw, drzemki na leżaku, śmiechów i innych ekscesów, które oczywiście i pozostaną off the record. Zdjęciowa prywata zatem tylko z momentów, kiedy jesteśmy "poprawni". 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Nowy sierpniowy tydzień wkłada buty i rusza przed siebie. Tydzień, w którym do Marradi zawitają znów starzy - nowi Goście. Tydzień, w którym jest TEN dzień - 11 sierpnia 2021 - kiedy to będzie można wziąć do ręki moją książkę. Tydzień z mercatino na placu, z lekcjami, być może z morzem, tydzień nowych koralików, których wspomnienia wypełnią następne spotkania. 

W kwestii książki znów czuję jak zalewa mnie fala tremy. Będę pewnie o tym pisać i jutro i pojutrze. Trzeba mieć do mnie w tych dniach dużo cierpliwości. Dla przypomnienia dodam, że książkę już można kupić w przedsprzedaży w największych księgarniach. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech.

Tymczasem korzystając z okazji, że poranni poniedziałkowi uczniowie są na wakacjach, szykuję się do wyjścia na szlak. Trzeba wyjść jak najwcześniej, bo Lucyfer podobno wcale nie żartuje. 

Na koniec, nim napiszę dobrego dnia, jeszcze raz chcę przypomnieć Wam o naszych warsztatach. Zostało jeszcze jedno miejsce w dniach 9-16 października i kilka miejsc na wcześniejszy tydzień 2-9 października. Serdecznie Was zapraszamy, a jeśli podacie nasze wydarzenie na fb dalej, będziemy bardzo wdzięczne!
Teraz już pięknego dnia!


MATTUTINO to znaczy PORANNY

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech.

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Pani Kasiu, razem z Panią, ogromnie się cieszę z Pani szczęścia, tak długo wyczekiwani ... Świta i MAMA😀

    OdpowiedzUsuń