Nic nie znaczy, ale radość jest!

niedziela, stycznia 05, 2020


- I co to znaczy? - zapytała A., po tym jak pełna entuzjazmu wysłałam jej zdjęcie pierwszego w tym roku fiore di San Giuseppe
- Nic nie znaczy - odpisałam zaraz.

Chyba jeszcze nigdy o tej porze nie znalazłam kwiatów świętego Józefa. Dwa lata temu byłam zdziwiona, bo kwitły już pod koniec stycznia - co też było zdecydowanie falstartem, ale teraz to już całkiem przesada! Powinny kwitnąć w marcu na Józefa - stąd ich nazwa pospolita, choć zazwyczaj, kiedy nie ma żadnych anomalii, Burianów i im podobnych kwitną pełną parą już w połowie lutego. Nasłonecznione stoki i pobocza drogi robią się całe fioletowe. To jeden z najpiękniejszych obrazków naszego przedwiośnia.

A zatem, wracając do pytania A. - to nic nie znaczy, nawet jeśli chwilę potem Paw znalazł jeszcze jednego, poza moją ekscytacją, nic więcej za tym nie idzie. To stanowczo za wcześnie na prognozowanie nadejścia wiosny, tym bardziej, że w połowie miesiąca już od kilku dni konsekwentnie zapowiadają ochłodzenie.
Tak czy inaczej, co się ucieszyłam to moje! Taka mała rzecz, ale tyle radości!


Sobota rozpieszczała nas pogodą tak cudną jak w Boże Narodzenie. Rzeczywiście, gdyby ktoś nie patrzył w kalendarz, gotów byłby pomyśleć, że to wiosna za progiem stoi i czeka. Mikołaj złapał rower i krążył uliczkami Biforco, a Tomek z lekcjami przeniósł się na taras. Ja sama ulokowałam się na leżaku - tym samym, gdzie jeszcze "wczoraj" wygrzewała się Anka - z książką i z zamiarem relaksu. 
Po dwóch stronach poczułam, jak powieki robią mi się ciężkie jak z ołowiu... Poobiednia drzemka pod gołym niebem - to mi się nie zdarzyło chyba od sierpnia!


Przed nami ostatnie dwa dni wakacji - rozpacz! Już jutro Epifania, która ... tutte le feste porta via, czyli święto Trzech Króli, które w Italii kończy oficjalnie okres bożonarodzeniowy. 
Jednak nim to się stanie na dziś mamy jeszcze cudne plany. Dlatego uciekam już i życzę Wam dobrego dnia!


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze