Poświąteczne podsumowanie i melancholie końca roku

sobota, grudnia 29, 2018


Świąteczny tydzień jaki Goście spędzili w Marradi był słoneczny i intensywny. Udało nam się pobiesiadować, pospacerować, pozwiedzać, pokazać lokalne ciekawostki, wypić vin brue w zaprzyjaźnionej cantinie, pograć w "zgadnij kim jestem", ponicnierobić... Było tak, jak miało być. Odpuściliśmy jedynie wyprawę do Cesenatico, bo nizina i wybrzeże spowijały mgły, więc zgodnie stwierdziliśmy, że nie chce nam się zostawiać słońca Apeninów. Zamiast tego do naszego programu wszedł wulkan na Monte Busca i Portico di Romagna z szopkami, którymi szczególnie zachwyciła się A.  


Święta są już wspomnieniem. Czas nie zamierza zwolnić i już za trzy dni i ten rok stanie się przeszłością. To szaleństwo. Układam powoli jego podsumowanie i zadziwiam się jak bardzo intensywne było te dwanaście miesięcy. Koniec roku nastraja mnie melancholijnie. Nie lubię Sylwestra od zawsze, budzi we mnie smutek i tęsknotę za tym co już nie wróci. Mam nadzieję, że w poniedziałek u Ellen na aperitivo uda mi się go przepędzić. 
Na szczęście dnia przybywa i to jest zdecydowanie dobra wiadomość. Zaraz zacznę planować nowy turystyczny sezon, który w tym roku zacznie się wyjątkowo wcześnie, bo już w styczniu pojawią się pierwsi Goście.


W piątek Mario upiekł trzy blachy absolutnie pysznej pizzy, a wieczorem zalegliśmy rozleniwieni na kolejnym filmowym wieczorze. Ja oczywiście odpadłam już w przedbiegach, ale trzeba mnie zrozumieć - po ostatnich dniach jedyne czego mi było trzeba to tylko dużo snu. 
Dziś czeka nas wesoły wieczór u myśliwych. Będą serwować frizzaglio z dzika i polentę. Niektórzy mają zamiar na tę okoliczność głodzić się przez cały dzień. 

Ja marzę o wyprawie gdzieś dalej, poza granicę naszej gminy. Mam nadzieję, że te moje małe pragnienia uda się zrealizować w następnych dniach. Przed nami jeszcze ponad tydzień wakacji. 

Dobrej soboty - ostatniej soboty w 2018 roku.

OD ZAWSZE to po włosku DA SEMPRE (wym. da sempre)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze