Kasztanowa sagra - towarzysko!

poniedziałek, października 22, 2018


To była przede wszystkim bardzo towarzyska niedziela. Od stołu do stołu, od jednego smaku do drugiego, od straganu do straganu... Tak oto Goście Kamiennego Domu przekonali się na własne oczy czym jest kasztanowa sagra i co to znaczy Marradi pękające w szwach. Pogoda przez trzy czwarte dnia dopisała, dopiero kiedy po południu dotelepaliśmy się do domu zerwał się wiatr i nad dolinę nadciągnęły deszczowe chmury. Przez chwilę wydawało się jakby miała rozkręcić się prawdziwa zawierucha, ale skończyło się na zwykłym deszczu. Niewiarygodny kataklizm przetoczył się natomiast nad Rzymem. 


Sagra jak zawsze brzmiała muzyką, pachniała caldarroste, smakowała słodkim winem, piwem, tortelli nadziewanymi kasztanami i kasztanowym ciastem. Dzieci jak zawsze uwijały się z tacami, a bruschettaio z pomocnikiem wydawali bruschetty. Niby wszystko jak zawsze, ale dla mnie wyjątkowo. 

Takie dobre są marroni z Marradi

Wyjątkowość minionej niedzieli polegała na obecności Gości, których to towarzystwo uprzyjemniło mój dzień. Dla jednych marradyjski czas dobiegł końca, dla drugich jeszcze przez chwilę trwa. Pożegnania są zawsze smutne, ale miło jest słyszeć, że przecież będzie kolejny raz... I tego się trzymajmy!
Okazuje się, że specjalnie na kasztany zawitał do Marradi ktoś jeszcze i takie zaskakujące spotkanie wśród tłumu było w tym wszystkim jak wisienka na torcie.


Przed nami jeszcze jedna kasztanowa niedziela i ostatnie dni października. Dni coraz krótsze, ale wciąż kolorowe. Pogoda powoli się zmienia, taka kolej rzeczy. Nawet tu w Toskanii lato nie trwa wiecznie. Szczerze mówiąc czekam z utęsknieniem na 1 listopada, bo to będzie pierwszy czas od końca wakacji, kiedy będziemy mogli złapać chwilę oddechu, a ja na moment zwolnić. Ostatnie miesiące były mocno intensywne i moja głowa zaczyna być bardzo zmęczona. Mam nadzieję, że dziś uda mi się ją przewietrzyć.
DOBREGO TYOGDNIA

SPOTKANIE to po włosku INCONTRO (wym. inkontro)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze