To co dobre w słaby dzień

środa, grudnia 14, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu w Toskanii

Wizyta u Carabinieri - pierwsza w całym moim włoskim życiu, wzbogaciła mnie o nową wiedzę. Wszystkie dokumenty i karty powinno się sfotografować i trzymać w domu, żeby mieć czarno na białym numery tychże i w razie potrzeby (oby takich nie było) móc podać dokładne dane. Jeśli nie ma numerów, nie można ich wbić do systemu i klops. Zaczyna się niewesoła zabawa. 

Dwa dni biegania, zgłaszania, a ja nie jestem nawet w połowie... Mam naprawdę po kokardy. Najchętniej wróciłabym do czasów sakwy fiorini uczepionych u pasa i już. Mam wrażenie, że świat gubi się sam w swoich systemach, kodach, pinach! Tego nie można zablokować, tego bez numeru się nie zgłosi, tamto się blokuje, a rozmowa z botem doprowadza mnie do furii i oczywiście niczego nie rozwiązuje, tylko plącze jeszcze bardziej, to co już mocno pochrzanione.
Santa pazienza!!! 

We wtorek w porze obiadu zaczął sypać śnieg. Taki śnieg - nie śnieg, bo w powietrzu coś fruwało, ale biało się nie zrobiło. Pewnie wyżej w górach było i jest inaczej, ale tego nie wiem, bo chmury tak gęste nas zdusiły, że świata nie widać.

Dwie najlepsze rzeczy w środę to pyszna, pachnąca czosnkiem bruschetta i upolowany psim swędem prezent z serii "niemożliwych". Miałam wrażenie, że czekał na mnie, by ubarwić ten dzień swoimi wariackimi kolorami. Mam nadzieję, że za dziesięć dni wywoła uśmiech na czyjejś twarzy. 

Wigilia za dziesięć dni. Za osiem dni zima. Najlepsza rzecz w zimie? To, że po niej przychodzi wiosna. 

Tymczasem ja padam i nie wiem czy to skrajne wyczerpanie, czy coś mnie łapie, ale jestem jak trup. Nadaję się tylko do leżenia pod kocem i picia zielonej herbaty. A jeszcze wczoraj tak dobrze szło mi pisanie...

Dobrego popołudnia!

I jeszcze myśl z czternastego woreczka: 

Ci sono uomini che sanno tutto, peccato che questo è tutto quello che sanno.
Są ludzie, którzy wiedzą wszystko, szkoda, że to jest wszystko to co wiedzą. 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze