O tym, w jakim stylu święty Mikołaj wpada do Florencji

poniedziałek, grudnia 19, 2022

Dom z Kamienia blog, Florencja na Boże Narodzenie

Udzieliła mi się dziecięca radość! Kiedy po wygibasach elfów, którzy machali do tłumu stojąc pomiędzy blankami na dachu Palazzo Vecchio, objawił się w końcu Święty Mikołaj, euforia była jeszcze większa. Czerwony kubrak Babbo Natale zamajaczył wysoko, wysoko - na szczycie wieży Arnolfo! 
Tłum na Piazza della Signoria patrzył w górę, dzieci machały oczarowane, co drugi dorosły celował w niebo telefonem. Wszak nie każdego dnia Mikołaj z Elfami zjeżdżają na linach z Palazzo Vecchio. 
Pomyślałam, że człowiekowi tak niewiele potrzeba do szczęścia... Wystarczy tylko pielęgnować to dziecko w sobie, które przecież jest w każdym z nas. To dziecko sprawia, że nie gaśnie w nas entuzjazm.   

Dom z Kamienia blog, Florencja na Boże Narodzenie

O tym, że taki pokaz będzie miał miejsce przeczytałam już kilka dni temu, ale wcale nie planowałam być już o 11.30 w niedzielę we Florencji. Tak się szczęśliwie złożyło i dobrze! 
Zjeżdżaniu bohaterów na linach towarzyszyła oczywiście śmietanka miasta, narracja opowiadająca historię Palazzo Vecchio i wyczekane słońce! 

Dom z Kamienia blog, Florencja na Boże Narodzenie

Po długich, szarych dniach znów było lazurowo, słonecznie i z temperaturą po toskańsku zimową. Widzieliśmy wśród turystów nawet śmiałka w krótkich spodenkach i koszulce z krótkim rękawkiem, ale mimo przyjemnej aury, nie był to chyba outfit na grudniowy spacer, nawet w Toskanii.  

Poza elfami i Mikołajami moją florencką niedzielę wypełniło też kilka innych atrakcji, ale na opowieść o nich przyjdzie jeszcze czas. Nie, nie, nic mi tym razem nie skradziono, ale przekroczyłam wreszcie progi optyka w mojej sprawie i konspiracyjnym tonem powiedziałam wstrętnie młodemu sprzedawcy, że potrzebuję okularów do czytania. Może nawet nie powiedziałam, a wysyczałam przez zaciśnięte zęby, na co on z profesjonalnym zrozumieniem pokiwał głową: 
- Tak, tak... Ten pierwszy raz jest trudny. 

Dom z Kamienia blog, Florencja na Boże Narodzenie

Za kilka dni odbiorę stylowe okulary i nareszcie będę czytać bez martwienia się, czy zabraknie mi ręki, czy może nie. 

Oto 19 grudnia. Prawdziwa zima tuż tuż. Może jutro lub pojutrze urodzi się zimowa okładka, a tymczasem zostawiam Wam kolejną filozofię i życzę dobrego dnia!

Non fare del bene se non sopporti l’ingratitudine.  
Nie czyń dobra, jeśli nie zniesiesz niewdzięczności.

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze