Zamiast Neapolu - na chwilę odbiegam od tematu

środa, sierpnia 24, 2022

Dom z Kamieni blog Kasi Nowackiej

Miał być kolejny wpis o Neapolu, ale ten jednak poczeka, bo na chwilę czas wrócić do normalności. Nie umiem się skupić na wpisie o Caravaggio i o pewnej niezwykłej artystce, kiedy nagle niknie koncert cykad (rozpacz!!!), kiedy Tomek pakuje plecak (też bym chciała!!!), kiedy drzewa na wzgórzach zaczynają rudzieć (taka kolej rzeczy...), kiedy z Renią rozpoczynam dysputę odnośnie jesiennych warsztatów (radość!). 

Kiedy to wszystko się stało, że to lato szast prast i prawie zrobiło się po lecie???

Jest nadal bardzo ciepło. Śmigam za dnia jeszcze w kreacjach na ramiączka, ale to jednak już inne śmiganie. Nie dopadam po zakupach wodopoju, niczym spragnione zwierzę, nie zalewam się potem, choć wciąż przecież jest lato, wciąż... Jakby na to nie patrzył. Przynajmniej teoretycznie - jeszcze przez miesiąc. 

W innej części Europy walizki pakuje Mikołaj, by wrócić znów na rodzinne łono. Ja przygotowuję się mentalnie do ważnego wydarzenia, którego będę świadkiem i mam nadzieję, że za kilka dni coś pięknego Wam pokażę. Tyle się dzieje.... Jak tu pisać o Neapolu?
A z drugiej strony ten Neapol w głowie siedzi, ta beztroska tamtych dni, ta podróż promem, ta kolorowa Procida, to bycie samej dla siebie...

Za tydzień - przynajmniej teoretycznie - powinniśmy wyruszyć na kilkudniowe wakacje, a ja najchętniej cofnęłabym czas do czerwca, do Abruzzo, do Corno Grandę, do tylu wspaniałych wrażeń. Te kilka dni teraz znów wydaje mi się fanaberią, ale teraz to przecież dla chłopców, to przede wszystkim dla nich, bo mnie po tym wszystkim co dostałam od życia, dobrze jest pod moim własnym szczęślinem. 

Jutro ostatnie w tym roku - to w temacie końca lata! - mercatini w Marradi, jutro też z Gośćmi wyruszę na szlak. W głowie się kręci i od wrażeń i od tęsknoty, od tęsknot wielu i od wzruszeń najróżniejszych.
Pięknego środowego popołudnia!

POT to po włosku SUDORE
 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze