Powitanie lutego

wtorek, lutego 01, 2022

Katarzyna nowacka, dom z kamienia blog

Dzień dobry Luty! Dawno się nie widzieliśmy! Ile to już będzie? Jak nic jedenaście miesięcy! Rozgość się i czuj jak u siebie. Wiesz co gdzie jest, gdybyś chciał kawy czy herbaty, z lodówki też bierz co ci potrzeba. Będziemy się bawić i słodkościami zajadać - obiecuję, że będzie smacznie. Co wolisz? Pączki? Chiacchiere? Castagnole? A może frittelle? Frittele to i chłopcy uwielbiają! 

Wyściskamy się walentynkowo, choć nie będę ukrywać, że moją największą miłością jest czerwiec, więc nie rób sobie złudzeń, tylko czułości bez zobowiązań! Karnawałowo poświętujemy, ale żebyś mi żadnych Burianów nie spraszał, czy też innych krewnych z Syberii!! Nie zawsze potrafią się zachować, a wręcz często skorzy są do zadymy. 

Aaa!! Słuchaj! Jakby ci się chciało, jakby ci się nudziło, to ogródek mógłbyś przekopać i zieleń pól odświeżyć. Mam nadzieję, że w tej walizce to same kwiatki przywiozłeś? Chyba nie planujesz robić mi konkurencji i w białą kapotę nie będziesz się stroił?

I pamiętaj! Jak już będziesz wychodził zostaw zapalone światło, żeby się marzec w progu nie potknął...

Katarzyna nowacka, dom z kamienia blog

Powitanie lutego ot tak spontanicznie napisało mi się w głowie i życzę sobie i nam wszystkim, żeby to był dobry miesiąc. 

Styczeń nie był złym początkiem roku, tylko za dużo było medycznych spraw. Nieco mnie to przygniotło, bo to temat, którego od lat konsekwentnie unikałam jak ognia. 

Ponadto sprawy z drugą książką są już właściwie na finiszu, choć okładki ta moja biedna książka dalej nie ma... Trzecia książka ładnie się pisze, bo korzystam z przypływu zimowej weny. Zimą zawsze głową bardziej skupiona. 

Chłopcy zakończyli pierwszy semestr na spokojnie i z dobrymi wynikami, więc to też powód do radości.
W styczniu udało mi się być kilka razy we Florencji i dopieścić się obcowaniem ze sztuką na całego. 
W styczniu moja aplikacja zarejestrowała 176 przemaszerowanych kilometrów i 3098m w górę, czyli ustalmy, że weszłam na Piccolo Vernel w Dolomitach.

Mimo zimnych dni już w styczniu udało mi się sfotografować pierwsze: fiołki, żonkile, prymulki i kwiaty świętego Józefa - radość!

Katarzyna nowacka, dom z kamienia blog

I teraz wierzyć się nie chce, że już luty - ten krótki miesiąc z karnawałowymi słodkościami, miesiąc pierwszych intensywniejszych kwiatów już tak na serio, miesiąc pierwszych ogródkowych prac, miesiąc, który kończy się jedną z moich ulubionych atrakcji - ogniem dla marca. Luty to czas, kiedy dni są już wyraźnie dłuższe. 

Nim powiem Wam dobrego dnia, powtórzę jeszcze raz zaproszenie na tegoroczne warsztaty. 
Będziemy w tym roku gotować, wędrować po górach i świetnie się bawić w dniach: 
  • od 21/05/2022 do 28/05/2022 (WIOSENNE)
  • od 16/07/2022 do 23/07/2022 (LETNIE)
  • od 17/09/2022 do 24/09/2022 (JESIENNE)
Może jeszcze ktoś z Was do nas dołączy? 

Pięknego dnia! Pięknego lutego!

ROZGOŚĆ SIĘ to po włosku ACCOMODATI! (wym. akkomodati!)
 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze