To co we Florencji - zostaje we Florencji

piątek, lipca 09, 2021

Sekrety Florencji - Dom z Kamienia blog 

To był fenomenalny dzień. Dzień pełen śmiechu, zachwytów, słońca, życzliwości, genialnego jedzenia i chyba przede wszystkim dzień głupot, które bawiły nas do łez. Niektórzy szczególnie "zapracowali" sobie na osobne wspomnienie na blogu, ale jednak po głębszym przemyśleniu stwierdzam, że zatrzymam to "off the record". Parafrazując tekst z pewnego filmu: to co we Florencji, zostaje we Florencji! Nie wiedzieć czemu to zdanie wypowiedzieliśmy wczoraj wiele razy...

Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji

Ukochana już sama w sobie jest fenomenem, a jeśli do tego dodamy doborowe towarzystwo, jeszcze lepsze niż zwykle jedzenie i życzliwość florentyńczyków, to mamy niemal wygraną na loterii. 
Myślę, że każdemu z nas wczorajszy dzień zostanie w pamięci i przecież tak naprawdę o to w życiu chodzi - żeby kolekcjonować dobre wspomnienia.

Szliśmy pod Duomo, potem przez San Marco, Annunziatę aż na Sant'Ambrogio i dalej przez Santa Croce potem przez Ogród Róż, Piazzale, Rampy, Santo Spirito, Trinitę, na Novelli kończąc.  
Ponad 13 kilometrów w nogach. 

Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji
Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji

Jednocześnie skrzynka mailowa wypychała się wiadomościami od redakcji, burza mózgów w kwestii okładki. Nowe pomysły, jeszcze kilka dopisanych słów. Potem burza - ta prawdziwa - w Biforco i w głowie plan na dziś, bo dziś wreszcie po dwóch latach przerwy ktoś do mnie zawita i najbliższy tydzień maluje się znów niezwykle kolorowo. 

Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji

Do Florencji natomiast będę wracać w najbliższych tygodniach nieskończoną ilość razy. Mam też nadzieję, że to co odłożone na bok, uda mi się w końcu opisać i sfotografować. Mam też nadzieję, że uda mi się przysiąść na poważnie do drugiej książki, która wymaga jeszcze wiele mojej pracy i skupienia. 

Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji

Kasia z Domu z Kamienia - Sekrety Florencji

ZOSTAJE to po włosku RIMANE 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze