Kapitulacja zielonych winogron

środa, lipca 28, 2021

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

- Jaka szkoda, że winogrona tak łatwo się poddają i już delikatnie zmieniają kolor - pomyślałam mijając jedną z przydomowych winnic. Niby ten fiolet taki ledwo ledwo, ale jednak...
Kawałek dalej w ogródku zauważyłam też, że ktoś posadził już kapustę. Powinnam zrobić to samo, tym bardziej, że ogórki już chyba dały z siebie wszystko i mogą zwolnić miejsce jesiennym smakom. Przed południem natomiast kupiłam u ortolano pierwsze w tym roku śliwki. Chciał nie chciał - lato dobiegło do półmetka. 

Szłam na kolację przy Santa Barbara, a powietrze pachniało jeszcze minioną burzą. Burza nie przepędziła na szczęście upału. Najbliższe dni mają być podobno najcieplejszymi w tym roku. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Na szczęście przy świętej Barbarze wciąż kwitną słoneczniki, co odciąga uwagę od schyłkowych fioletów i przypomina o pełni lata. Niech kwitną jak najdłużej! 

Tymczasem jeszcze jedna kolacja w ogrodzie Santa Barbara udała się przednio. 
Mario wyposażył się w nowe naczynia - tak fotogeniczne, że miałam ochotę mu je podwędzić i przygotowanie kolacji profesjonalnie rozłożył sobie na dwie godziny. Wszystko wyszło mu jeszcze smaczniejsze niż zwykle i co najważniejsze to wszystko na spokojnie i bez napięć. Nic nie spadało, nic się nie przypalało, nikt nie mieszał szyków. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Ostatnie dni lipca spędzam w Ukochanej. To piękne podsumowanie drugiego najpiękniejszego miesiąca w roku. Nie mam czasu na odkrywanie nowego, dzielę się z innymi tym co sama już dobrze znam. Wyostrzam wzrok w poszukiwaniu detali. Detale tworzą potem piękną całość. To detale ubierają w nowe szaty nawet to co już dobrze znajome. 

Mam tylko nadzieję, że florencki upał nie zamęczy dziś moich Gości. Niech to będzie piękny dzień!


Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

 LEDWO LEDWO to po włosku APPENA APPENA (wym. appena appena)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Jedzenie jest bardzo apetyczne, wygląda na bardzo proste w wykonaniu. Możesz podzielić się przepisem na ich wykonanie? Pozdrawiam, Sylwia

    OdpowiedzUsuń