Przyjemne chwile w polce galopce

wtorek, lipca 06, 2021

Kasia z Domu z Kamienia

Po raz pierwszy od nie wiem kiedy zeszliśmy z Mikołajem nad rzekę tuż pod domem. Co ciekawe odkąd się przeprowadziliśmy jeszcze tu nie byłam. Byliśmy kilka razy dalej w stronę Campigno, na spacerach, czy na piknikowaniu, tam gdzie rzeka jest tylko dla wtajemniczonych, ale tutaj tuż pod biforkowym mostem, którym przechodzę sto razy na dzień, to ja chyba już wieki nie byłam. 

I tak się zaczęłam zastanawiać jak to było w zamierzchłych czasach, kiedy w przerwie między lekcjami dołączałam do chłopców, którzy pluskali się namiętnie, rozkładałam z ręcznikiem, z książką, ze stopami w wodzie... Jak to było? 

Woda w rzece opadła, bo poza krótkim deszczem sprzed kilku dni, nie pada już od dawna. Ziemia jest wysuszona, wypalona, a tej rzeki coraz mniej. 

Kasia z Domu z Kamienia

Poniedziałek był przemiłym dniem. Usiąść przy stole ze starymi przyjaciółmi po roku niewidzenia się jest zawsze wzruszającym przeżyciem i tak też było tym razem. Wciąż ten sam stół, przy którym siedzieliśmy na Grochowie, potem przed rzeką i teraz Za Rzeką. My też wciąż tacy sami i to nie kokieteria! Serio! Obiektywnie jak tak na nas patrzę, to mam wrażenie, że się ani o krztynę nie zmieniliśmy. No dobrze... Maksymalnie o krztynę! Ale dzieci...
Dzieci to się tak zestarzały, że aż wstyd! I pomyśleć, że najstarci z brygady na pierwszych wspólnych posiadówkach raczkowali pod krzesłami...
Wspaniale mieć w tym zwariowanym świecie porządny stół i przyjaźnie, którym upływ czasu nic nie robi. 
Zdjęcie z obiadu wyszło marnie, a obiad i tak był przy innym stole, ale mam nadzieję, że uda mi się jeszcze nasze wspólne momenty uwiecznić.

Kasia z Domu z Kamienia

Wtorek w tym całym kołowrotku i polce galopce zapowiada się bardzo przyjemnie i mam nadzieję, że taki właśnie będzie. Plan między lekcjami jest bardzo ambitny i już się cieszę na samą myśl. W ogóle na wszystkie następne dni są same ambitne. 
To powinien być czas samych miłych spotkań.

Dziś wieczorem rozkładamy się przy Santa Barbara i kibicujemy Azzurri! Forza Italia! 
Jutro natomiast wielki dzień... Ale jutro to będzie dopiero jutro.  
Pięknego dnia!

NASTĘPNE - to po włosku SUCCESSIVE (wym. suczczessiwe)

Spódnica i stanik: www.madame.com.pl

Kasia z Domu z Kamienia
Kasia z Domu z Kamienia
Kasia z Domu z Kamienia
Kasia z Domu z Kamienia

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze