Przygrywka ze smakiem

sobota, lipca 10, 2021

Dom z Kamienia i iKalejdoskop Renaty

Mogłabym jeszcze jeden kolorowy koralik nawlec na nitkę, którą nazywam koralami pięknych dni. Dzień intensywny, ale intensywny inaczej. Tym razem pracowały przede wszystkim język i szczęka! Oto w piątkowe południe zawitała do mnie Renia ze swoim Kalejdoskopem i w końcu po ponad dwóch latach niewidzenia mogłyśmy się nagadać za wszystkie czasy i tego nagadania było nam mało i mało. 

Kiedy kilka lat temu wpadłyśmy na pomysł naszych kulinarno trekkingowych warsztatów - to było jeszcze w innej epoce, to znaczy w czasach przed pandemią - roznosił nas entuzjazm. Potem wszystko pokrzyżował covid, potem jeszcze kilka innych przeciwności, ale oto dziś jesteśmy zwarte i gotowe - pełne wiary, że do dobrych pomysłów potrzeba mieć tylko odrobinę cierpliwości i mimo przeszkód konsekwentnie je realizować. 

Entuzjazm wcale w nas nie osłabł. Powiedziałabym nawet, że rozkwitł i nabrał jeszcze więcej wigoru. 

Warsztaty kulinarne - Marradi

Na starcie letnich warsztatów rozpisujemy już warsztaty jesienne. Będą nowe atrakcje, jesienne smaki, będzie znów trekking i przede wszystkim dobra zabawa. 

Tymczasem mamy lipiec i zaczynamy właśnie warsztaty letnie. W Kuchni Domu z Kamienia czekają pomidory, cukinie i bakłażany. Czekamy my w dobrych humorach i powiem tylko - kogo nie ma niech żałuje!
Na rozgrzewkę była piątkowa kolacja, do której zasiadłyśmy we dwie, bo chłopcy z przyjaciółmi wyfrunęli na pizzę. Było nam wspaniale, bo przez ponad dwa lata tematów do przegadania zebrało się tyle, że dzień był zwyczajnie za krótki. Uraczyłyśmy się penne z cukinią i sałatką z pomidorów i brzoskwiń. 

Dziś mamy już plan na aktywny początek dnia - ruszamy na jeden z moich szlaków i mam nadzieję, że to będzie kolejny kolorowy koralik dobrych dni. 

ROZGRZEWKA to po włosku RISCALDAMENTO (wym. riskaldamento)

Warsztaty kulinarne - Marradi

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze