Sierpień wchodzi z przytupem

niedziela, sierpnia 02, 2020


Upały nie odpuszczają. Temperatury w tej chwili to aura dla bardziej wytrwałych. Jednocześnie sierpień od progu zaznaczył swoje przyjście letnim oberwaniem chmury. W swojej naiwności zostawiłam nawet pranie na zewnątrz, przekonana, że na dwóch kroplach się skończy, tymczasem w Biforco targało drzewami, deszcz padał prawie poziomo, a góry w Campigno schowały się za siną zasłoną.

Szczerze mówiąc, nawet jeśli mało delikatny, to zadowolona byłam z tego deszczu, bo po pierwsze: to przecież jedno podlewanie mniej. Po drugie: zwiększa się szansa na grzyby. I w końcu po trzecie: pomyślałam sobie, że po deszczu temperatura trochę spadnie i będzie mi łatwiej zrobić zdjęcia! 
Oczywiście jestem ostatnią osobą na świecie, która prosiłaby o ochłodę, ale w sobotni wieczór miałam uwiecznić kolejną parę, która planowała powiedzieć sobie tak w obliczu prawa i zdjęcia na placu oraz w ratuszu w takiej aurze, to pot lejący się z człowieka wartkimi strumieniami. 
Temperatura jednak nie spadła. Wręcz przeciwnie! Zrobił się prawdziwy tropik, że to już nawet nie strumienie, ale jakby ktoś człowieka do basenu wrzucił. 
Mam nadzieję, że zdjęcia się udały. Byłam tak skonana wieczorem po całym dniu, że nawet nie chciało mi się ich przeglądać na dużym ekranie. Na tyle ujęć na pewno coś wyłowię!

Weekend w tym tygodniu został w moim grafiku odwołany. Dziś "dla odmiany" znów będę bajać o florenckich sekretach i tym razem nauczona doświadczeniem ostatnich kilku wypadów do miasta, zdołałam namówić Gości na poświęcenie snu i wyruszenie o świcie, zanim Florencja przemieni się w buchający piec. 

A zatem na mnie już pora. O planach na najbliższy tydzień pisać nie będę, bo czasu brak ale dziś mam szczerą nadzieję, że Florencja nie wyciśnie ze mnie wszystkich sił i nim wieczór nastanie pozamykam w końcu w słoikach odrobinę lata - bez zapasu pomidorów na zimę czuję się niepewnie. To zamykanie na zimę jest jednocześnie doskonałym odwróceniem uwagi od rozpaczy za tym, że już sierpień... W moim przypadku działa. 

Dobrej niedzieli sierpniowej!

ODWOŁAĆ - to w tym wypadku CANCELLARE (wym. kanczellare)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze