Misja specjalna

piątek, sierpnia 21, 2020


To się tak tylko wydaje, że łatwizna, kiedy patrzy się z boku jak Mario hop siup pizze wsuwa do pieca. Ale jak już trzeba samemu to czasem i pięć prób jest mało... Nie wiem kto miał wczoraj większą zabawę, czy ci którzy próbowali być jak pizzaiolo, czy ci którzy patrzyli z boku i rad "cennych" udzielali zaśmiewając się w kułak! 

Próby kulinarnych umiejętności były zakończeniem uczty. A uczta - jak to nasze wszystkie uczty - udała się pięknie i mam nadzieję, że będzie dla naszych Gości taką wisienką na wakacyjnym torcie. 
Dla mnie też jest to za każdym razem taka wisienka w mojej wakacyjnej gonitwie, bo to są takie niezwykłe momenty, kiedy człowiek naprawdę czuje się jakby misję wielką spełnił. Spełnianie cudzych marzeń jest przecież misją najprawdziwszą. 


Dziękuję Mario za najlepszą pizzę na świecie, Giorgio za pomoc i kelnerowanie oraz Pazzi za królewski deser mascarpone. Dziękuję też Gościom za doborowe towarzystwo i długie pogaduszki do nocy... 


Po 21.00 przejeżdża ostatni pociąg z Florencji. Pozdrawiamy go wylewnie, a motorniczy odpowiadają gwizdaniem. Deser znika do ostatniej łyżeczki, do ostatniego przetarcia palcem.  Gasimy światło i przez chwilę wgapiamy się w nakrapiany nieskończonością gwiazd nieboskłon nad głowami. Mimo zmęczenia i późnej pory trudno się rozejść. Na koniec jeszcze te próby nowych pizzaiolo pod okiem mistrza dopełniają wieczoru i jest pięknie, pięknie, przepięknie...


Sezon turystyczny w Domu z Kamienia powoli dobiega końca. Już ostatni Goście szykują się do odjazdu. Potem będzie jeszcze i Florencja i inni Goście już bardziej przejazdem, ale tak czy inaczej karuzela od poniedziałku zdecydowanie zwalnia. 
Wieści odnośnie drugiego domu nie są najlepsze, ale czekam jeszcze na decyzję właścicielki. Czy będę na gwałt musiała szukać innego domu? To się na dniach okaże. Na pewno nie możemy zostać tu, gdzie jesteśmy. Staram się być dobrej myśli. 
DOBREGO WEEKENDU!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze