Kostropatą szosą...

poniedziałek, stycznia 14, 2019


Na łąkach przy drodze do Campigno wciąż gibią się na czarnych, zeschniętych nóżkach, wspomnienia letnich kolorów i zapachów. Znów szłam sama kostropatą szosą i co kilka kroków przystawałam przy jakimś letnim relikcie. Bylica, dzika róża, dziurawiec, mięta ... Zioła i kwiaty, które zbierałam w przeddzień świętego Jana. Jak dobrze, że to już prawie połowa stycznia! Do palenia marcowych ogni zostało już tylko sześć tygodni, a nim się obejrzę znów nastawię przed domem magiczną wodę.
Ale tymczasem wszystko jeszcze bardziej bure niż kolorowe, senne, jakby nieobecne. 
Samotny spacer był mi bardzo potrzebny. W głowie kłębiła się cała masa myśli do poukładania, myśli dobrych i tych złych, ciepły wiatr wiał w plecy, ale zmęczenie, które chciałam przegonić z głowy, za nic nie chciało się ruszyć. 


- Pusia to taki zmarnowany weekend, prawda? - wymamrotał Tomek, kiedy kładł się wieczorem do łóżka.
- Święta prawda! Do kitu z takim weekendem. Ale w sumie dla ciebie to czemu zmarnowany? 
- Bo czeka mnie bardzo trudny tydzień i boję się, czy wszystko mi dobrze pójdzie. 
- Uczyłeś się?
- Uczyłem.
- To nie martw się, będzie co ma być. Postaraj się, daj z siebie wszystko, a co wyjdzie zobaczymy. Dla mnie weekend był zmarnowany, bo z moich planów nic nie wyszło, a do tego musiałam pracować i ten tydzień zapowiada się pracowo jeszcze bardziej intensywny... Szkoda gadać!  


Dzień dobry w poniedziałek!
Ja uciekam już na poranną sesję zdjęciową, a Was zostawiam ze zdjęciami zeschniętych badyli i z nowymi smakami w Kuchni Kamiennego Domu. Oby ten trudny tydzień przyniósł trochę dobrego i oby nie sprawdziły się prognozy o załamaniu pogodowym, które czeka nas pod koniec tygodnia. Niech pierwsi w tym roku Goście zasmakują zimowego, toskańskiego słońca!

POSTARAĆ SIĘ to po włosku CERCARE DI (wym. czerkare di)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze