Nieprawdopodobne

czwartek, stycznia 24, 2019


Czasem myślę sobie, że to aż nieprawdopodobne w ilu polskich domach "produkuje" się teraz smażone piadiny, tramezzini, pizzę według przepisu Mario, fegatino i inne przysmaki, których Goście w czasie swoich wakacji posmakowali w Kamiennym Domu. Czasem myślę sobie, że to nieprawdopodobne, że za sprawą mojego pisania ludzie odwiedzają Marradi i zamiast widowiskowego Chianti jako wakacyjne miejsce wybierają wciąż niepopularne Appennino Tosco Romagnolo. Czasem myślę, sobie że to nieprawdopodobne, że przy moim dębowym stole zasiada teraz tyle nowych osób, że pajęczynie, o której kiedyś pisałam wciąż przybywa nitek. 
Czasem myślę, że to wszystko co dzieje się w ostatnich latach jest trochę nieprawdopodobne...


Niektórzy myślą, że do Toskanii nigdy nie przychodzi zima... Przychodzi! A jakże! Może nie do całej Toskanii i nie każdego roku, ale nie można się boczyć za to, że w styczniu bywa zimno i pada śnieg. Mam nadzieję, że mimo bardzo nietoskańskiej aury nasi Goście spędzili miły czas. Ja sama dziękuję za długie gadu gadu przy stole, za wspólne celebrowanie śniegowej ciszy w kasztanowym gaju, za czas, za zaufanie i oczywiście za krówki i kabanosy. 
Mam nadzieję, że będą kolejne marradyjskie powroty. Tak wiele przecież jest wciąż do odkrycia. 


 - Perełko... - staram się obudzić Tomka najdelikatniej jak umiem - wstawaj... 
- Pusia ja śpię.
- Ale musisz wstać.
- Ale ja śpię...
I tak każdego dnia. Poranne wstawanie zwłaszcza zimą i kiedy za oknem dzieje się to, co w tej chwili, to zmora jakich mało. Nic na to nie poradzimy. 
Nawet jeśli dziś wydaje się to nieprawdopodobne, to przecież już za kilka tygodni przyjdzie wiosna i wtedy nawet poranne wstawanie przestanie być aż tak wielką zmorą.
DOBREGO DNIA!

NAWET JEŚLI to po włosku ANCHE SE (wym. anke se)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. zima tez ma swoje uroki , zgaszeni pędem siadamy pod kocykiem i czytamy książki , pichcimy , moze czesciej analizujemy siebie i swoje zycie ....ach , duzo by gadać :) Tymczasem zyczę wiosny w sercu. Usciski .Agnieszka z zielonej krainy ;)

    OdpowiedzUsuń