Niepokorne skarpetki i tysiąc innych powodów do śmiechu

wtorek, stycznia 29, 2019


Myślę, że wczoraj przeszliśmy samych siebie. Okazuje się, że można śmiać się naprawdę za wszystkiego. Na przykład można przez dziesięć minut śmiać się do rozpuku z niepokornych skarpetek, z Piotrusia Pana, z cholesterolu, z rukoli, z każdego z nas po kolei. Można przez cały wieczór zanosić się od śmiechu i trzymać za przeponę z obawy, żeby jej nie rozsadziło od nadmiaru powietrza. Jeśli śmiech ma lecznicze działanie, to my tu wczoraj mieliśmy prawdziwe sanatorium z taką kuracją, że świat nie widział. Ja myślę, że to czasami aż nieprzyzwoite… Co ten Mario sobie o nas myślał, to ja nie wiem. Niby starałam się tłumaczyć, co aktualnie nas bawi, a Mario dzielnie próbował za nami nadążyć, ale kiedy się zapętlimy w tym naszym rechoczącym się bez umiaru amoku, to już niewielu jest w stanie się połapać. 

I tak przez pół dnia i przez cały wieczór… Jeden wielki śmiech. 

Tymczasem młodsze pokolenie, nieodrodne dzieci swoich rodziców, przygotowały dla nas taką niespodziankę, żarcik naprawdę wysokich lotów, że i one miały ubaw nieprzeciętny. Wyobraźcie sobie piżamę najmłodszego wypchaną jakimś miśkiem, ułożoną grzecznie w łóżeczku i Ankę, która nad „dzieciątkiem" się pochyla zmartwiona czemuż to tak wcześnie spać, a w tym czasie coś ją spod łóżka za nogę chwyta. Przestrach Anki wprost proporcjonalny do radości dzieciaków. 

Dziś być może będziemy trochę bardziej powściągliwi, bo dziś czeka nas wyprawa do miasta i do muzeum, żeby nie było, że tylko samym śmiechem żyje człowiek. Niewykluczone jednak, że znów, nawet tam znajdziemy coś, co ubawi nas do łez, choćby to miał być sam Brunelleschi, Etruskowie, Medyceusze czy bezkręgowce w gablocie… 
Dobrego dnia! 
ŚMIECHY to po włosku RISATE (wym. rizate)

Jak dzieci
Ciepło...

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Piękne zdjęcia SZCZESLIWYCH LUDZI ,!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie nadrabiam wszystkie wpisy z ostatnich dwóch tygodni... gdzie się podział ten biały świat, co był przed momentem? Jaka wiosna znowu u Was! :)
  Cudni wszyscy jesteście RAZEM! Zawsze miło i ciepło mi się robi w sercu patrząc na tak zgraną i radosną rodzinę.
  Tym bardziej teraz, po wszystkich trudnych, ciemnych dniach w moim mieście to jest tak bardzo potrzebne...

  Dobrych dni dla Was!
  Niech pogoda będzie taką jaką lubicie by wszystkie plany się udały.
  Uściski!
  Asia C. z Gdańska

  OdpowiedzUsuń