Długi weekend wyzwolenia

sobota, kwietnia 23, 2016


I znów sobota, znów długi weekend, bo u nas w poniedziałek święto państwowe - rocznica wyzwolenia Włoch i zaraz kwiecień przeleci... Mógłby ten czas teraz właśnie zwolnić, bo maj przed nami tak intensywny, że aż boję się myśleć. Niech się teraz choć na moment zatrzyma i pozwoli nacieszyć bzami, fioletami, glicyniami, ciszą, ...
Niby weekend długi zatem radość powinna być niezmierzona, ale ... Pogoda na dwa dni ma się zbiesić, więc o dalekim szwendaniu mowy być nie może, Mario przedemerytalnie odpracowuje ostatni dni, więc z jego szoferską dyspozycyjnością krucho, Mikołaj ma w poniedziałek całodniowy turniej piłkarski, ale też do ostatniej chwili pod znakiem zapytania, bo jak przez dwa dni będzie lało, to niby jak?? A ja? A ja będę dalej pędzlem wywijać, żeby skończyć ostatnie bielenie, dopieszczanie, upiększanie. I w kuchni może znów coś wycuduję, bo ostatnio jak widzicie wena kulinarna opętała mnie na całego. 

Mam tylko jeden plan na te dni i mam nadzieję, że choć to uda mi się zrealizować. W oddalonej o 20 km Modiglianie od dziś, przez dwa dni trwa festa del sangiovese! Taka festa jest mi bardzo potrzebna:) To jest właśnie to, na co mam dziś ochotę! Oby tylko nie lunęło jakoś drastycznie, żeby wytrzymało do wieczora albo żeby choć Modiglianę oszczędziło. W Modiglianie niech się leje co innego, a ja chętnie podegustuję!

Tak jak wyżej wspominałam, w kuchni ostatnio intensywnie, więc kto zmian nie śledził - zapraszam po nowe przepisy!

A jutro?
A jutro na blogowym torcie ustawię cztery świeczki. Cztery lata!! Możecie to sobie wyobrazić??? Ale o tym już jutro. Tak jak obiecałam, będzie czekał na Was urodzinowy konkurs. 
Dobrego weekendu!

FINO ALL'ULTIMO MOMENTO to znaczy DO OSTATNIEJ CHWILI (wym. fino allultimo momento)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze