Świt, bajki i lipy.

piątek, kwietnia 29, 2016Z tego wszystkiego prawie mi caffèlatte wykipiało! Stałam w oknie zapatrzona w poranną ciszę, w góry przykryte eteryczną mgiełką, zasłuchana w ptasi świergot, zupełnie jakby ktoś na mnie urok rzucił, zahipnotyzował czy otumanił. Taki tu spokój... Niewiarygodny.... Życie tak niespiesznie się budzi, poranek pachnący kawą .... Kawa!!!!O 6.00 rano na termometrze jedenaście stopni. Nie jest tak źle, może w ciągu dnia do dwudziestu dociągnie. I choć na ten weekend prognozy marne, nad czym boleję, bo przed nami pierwsze marradyjskie festy, to jednak pocieszam się zapowiedzią afrykańskiego ciepła które ma nadejść już 6 maja!


- Wymyśliłem bajkę - obwieszcza Tomek - wczoraj, jak wysłałaś mnie do sklepu.   
- O czym? 
- To znaczy wymyśliłem ich kilka, o tym dlaczego cytryna jest kwaśna, dlaczego szałwia nie lubi rozmarynu i jeszcze taką ładną "Śpiew wody". Chcesz, żebym ci je opowiedział?
- Oczywiście! 
Tomek zaczyna bajać i pewne jest, że w jednej kwestii, nawet jeśli dorasta, nie zmienia się nic a nic! Fantazją mógłby obdzielić tuzin innych dzieci i jeszcze by zostało! 
- Ty je musisz wszystkie spisać! Są wspaniałe!
- I jeszcze coś, jak wyszedłem i przejechałem się na rowerze, to nie tylko mi bajki przyszły do głowy ale i rozwiązanie tego zadania, co to się tak nad nim wcześniej biedziłem.
- Widzisz! Jak człowiek wyjdzie z domu, to go oświeca! Mi też najlepiej się myśli, kiedy jestem w ruchu. 

***
Lipy już takie zielone... Jeśli zaczynają kwitnąć ginestre to i te moje lipy zaraz swoją słodycz uwolnią. Zapach lip, to zapach letniego Marradi, już na zawsze.

Dopisane - zapomniane:
ŚWIT to po włosku ALBA (wym. alba)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

5 komentarze

 1. U nas o 8.00 było 5 st.C. Chcę ciepła! Oj... I jakie ładne zakończenie. Z lekką nutą nostalgii i niezwykłego zauroczenia. :) A czytając Twój wpis przy Tiziano Ferro, który właśnie zagościł w samochodzie, zrobiło się wyjątkowo. Czas na kawę. Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemny tekst..do kawy :) razem z Tobą wyczekuję afrykańskiego ciepła, wczoraj żal mi było patrzeć na kwitnące tulipany w śniegu! miłego dnia!
  Asia.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też się lepiej myśli, jak jestem w ruchu. Dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem problemów jest bieganie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozmarzylam sie ... pozrowienia z deszczowego Rzeszowa .Niewatpliwie Tomek ma po Tobie talent.Gosia

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli "Zapach lip, to zapach letniego Marradi" to z pewnością kochałabym Marradi. :)
  Uwielbiam lipy. To piękne, słodkie drzewa, do których mam ogromny sentyment z dzieciństwa.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń