O tym, dlaczego chciałam sobie odgryźć język i co jest dziś dobre

piątek, marca 04, 2022

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
 
- Na wycieczkę nie jedziemy w końcu do Wenecji - powiedział Tomek siadając do obiadu - zamiast do Wenecji wiesz gdzie jedziemy?
- Nie wiem. Opowiadaj!
- Do Neapolu.
- Bosko!!! Ależ ci zazdroszczę! Chyba się cieszysz?
- Wolałem do Wenecji. 
- Ale przecież w Wenecji już byłeś i to nawet na szkolnej wycieczce. Ja też chcę do Neapolu! Weź mnie ze sobą do walizki!!! Weź mnie!
- Taaa...
- Kiedy jedziecie?
- Na początku kwietnia. 
- Nareszcie będziecie mieć trochę tego fajnego szkolnego życia. Cieszę się.
- Ale wiesz... oczywiście pojedziemy, o ile nic się wcześniej nie wydarzy. 
- Pojedziecie, pojedziecie. Co tym razem mogłoby się wydarzyć?? Pandemia już wybuchła, wojna już wybuchła, co może jeszcze wybuchnąć. 
Tomek popatrzył na mnie poważnie. 
- Wezuwiusz? 
Na chwilę w kuchni zapanowała cisza, a potem Tomek dodał:
- Uważam, że to był bardzo nietrafiony dobór słów. 

Zganiłam się w duszy za moją idiotyczną brawurę w słowach i prowokowanie losu (dziś rano drugi raz za tamte słowa miałam ochotę odgryźć sobie język), odpukałam we wszystko co było pod ręką i zaraz zaczęliśmy rozmawiać o tym, jakie mają jako klasa wycieczkowe plany, co Tomek chciałby zobaczyć - bo to uczniowie mają do jutra zebrać listę atrakcji, które ich interesują. 

Mam naprawdę mimo wszystko szczerą nadzieję, że świat jednak zacznie wskakiwać - przynajmniej w pewnych kwestiach - na dawne tory. 

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

"Znalazłem takie coś" - pisze Mario, a na wyświetlaczu telefonu pokazuje się malutka srebrna zawieszka w kształcie czterolistnej koniczynki. "Chcesz?" 
"Pewnie, że chcę" - odpowiadam bez chwili namysłu, bo szczęście zawsze trzeba przyjąć z wdzięcznością, a na moją odpowiedź zaraz potem przychodzi kolejna wiadomość od Mario: "jak znajdę lampę Aladyna, dam znać". 


Pierwszy marcowy piątek rozpoczął się deszczem, a teraz trwa słońcem. Marcowy piątek jest nie bardzo ciepły, ale TRWA i to jest chyba bardzo dobra wiadomość w dzisiejszych dziwnych czasach. 
Dobrej reszty dnia!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze