Jeden krótki moment nad rzeką, który tym razem przegapiłam

niedziela, marca 27, 2022

Dom z Kamienia Marradi - blog o życiu w Toskanii

Był już wieczór kiedy zadźwięczał telefon obwieszczając nadejście wiadomości. Wiadomość była od Mario. Tylko dwa zdjęcia. Potem przyszło jeszcze trzecie. Żadnych słów. W sumie do czego przy czymś takim potrzebne są słowa?
 
Dom z Kamienia Marradi - blog o życiu w Toskanii

Mario spędził sobotnie popołudnie na rybach, a słońce i rzeka podarowały mu taki oto spektakl. To nasze Marradi to taka apenińska perełka! Przez chwilę aż poczułam zazdrość, o tej jeden moment i uchwycony kadr. Ja też powinnam była tam być i łapać kadrów jak najwięcej sekunda po sekundzie. Odprowadzić słońce do samych drzwi tak, jak odprowadza się miłych gości po udanej kolacji. 

Nie było mnie niestety w tym czasie nad rzeką, bo zajęta byłam moim ogródkiem i świata poza nim nie widziałam! W sobotę zaplanowałam, że podjedziemy do sklepu ogrodniczego i nie spocznę, póki nie znajdę nowego drzewka glicine

Znalazłam. Fioletowa wisteria zamieszkała pod murkiem przed "domem z kamienia". Zobaczymy czy będzie jej tu dobrze. Teraz to oczywiście tylko kikut, ale jeśli się przyjmie to szas prast i trzeba ją będzie przycinać. Tak było przy starym domu - nim się obejrzałam w ciągu kilku lat przeszliśmy od kikuta do prawdziwego glicynowego gąszczu. 

Do ziemi z doniczki przeniesiona też została mimoza, poza tym zaaranżowałam wstępnie ziołowy ogródek, a do kuchni przyniosłam doniczkę kipiącą bazylią. Tak bardzo potrzeba mi zieleni...

A ta zieleń się teraz pięknie budzi! Już nie trzeba się górom przyglądać przez lupę! Zieleń budzi się coraz bardziej jaskrawa, wyraźna, soczysta. Wzgórza już nie są jednolicie bure. 

Dom z Kamienia Marradi - blog o życiu w Toskanii

Dziś już czas na mnie, bo trzeba się pięknie przyszykować na cały dzień. 
Wyszykować? Przyszykować? Wyfiokować? Będę na takich salonach, że świat nie widział, więc muszę wyglądać godnie. Już na samą myśl o tym, co dziś dane będzie mi zobaczyć, zacieram ręce z radości. Oby tylko wszystko ładnie się udało! 

Pięknej niedzieli!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Czy dobrze widzę na pierwszym zdjęciu, magnolia w pełnym rozkwicie? Pozdrawiam. Hanka

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak:) ale w tym roku marnie wyszlo. One u nas zaczynaja kwitnac pod koniec lutego, a w marcu bylo duzo przymrozkow nocnych i kwiaty zbrazowialy:( teraz zaczyna juz wisteria i miejmy nadzieje bezie bez niespodzianek:)

    OdpowiedzUsuń