Wigilijne, zimowe dzień dobry

piątek, grudnia 24, 2021


Przedwigilijny czwartek był bardzo dobrym dniem. Pojechanie do Florencji bez patrzenia na zegarek to jest zupełnie inna jakość życia! W tej Florencji oczywiście cuda jak zawsze, ale o tym opowiadać będę  innym razem, a opowiadać jest o czym i czym się zachwycać. Dziś tylko kilka słów, bo oto w Domu z Kamienia został do otworzenia już ostatni woreczek. Dzień dobry w wigilię. Dzień dobry w nowej zimowej szacie. 

Pomyślałam, że jeszcze nigdy na okładce bloga nie było Florencji, a przecież żaden inny rok nie był aż tak florencki, jak ten, więc oto ona - Ukochana. Nie jest to dzieło sztuki, bo chmury deszczowe ponaglały, bo weny szczególnej nie było, ale jest jak jest - niech nam do 20 marca towarzyszy Ponte Vecchio i moja czapa.  

Wigilijny poranek obudził się deszczowy, więc pewnie żaden trekking się dziś nie uda, ale mam nadzieję, na choć króciutki spacer. Prawie wszystko na kolację jest gotowe, nawet te pierogi - tak jak obiecałam, po zachwytach nad sztuką - dzielnie polepiłam. Dziś mają się jeszcze w kuchni wykazać chłopcy - Mikołaj z sałatką, Tomek z pączkami. 

Do stołu zasiądziemy w skromnym gronie, ale mam nadzieję, że w ciepłej i dobrej atmosferze. Mario na pewno tradycyjnie będzie się dziwił opłatkiem, pierogami i samą wigilią, tak jak dziwi się każdego roku. To też jest częścią naszych świąt.

Boże Narodzenie w Domu z Kamienia

Nie mówię, że się na kilka dni wyłączam, bo nie wiem, czy tak zrobię. Nawet jeśli pewnie i tak nikt nie będzie tu zaglądał, to jednak to pisanie jest ważne dla mnie samej. Od pracy będę odpoczywać do środy i samo to jest dla mnie oddechem. Zero budzika, zero wstawania ciemną nocą. Spróbuję zregenerować siły. Mamy też jakieś plany, ale wiadomo jak to jest z planami... Pogoda już na wstępie jakby chciała je krzyżować. Będzie co ma być, ważne by było spokojnie i zdrowo. 

Kochani!
Tak jak w poniższym filmiku: ZDROWIA, ZDROWIA, ZDROWIA! 
Niech to zdrowie nas nie opuszcza. 
Życzę Wam też spokoju, spokoju dookoła i w Was samych. 
Dobrych świąt!
Buon Natale! 


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Będzie , będzie zaglądał bo jakże tak , Święta bez ukochanego bloga ? Wykluczone ! Raz jeszcze dziękujemy za piękne życzenia i raz jeszcze , zdrowia , zdrowia i pięknych dni . I wypoczywaj Kasiu ! marysia i Janusz

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu, wszystkiego najpiękniejszego dla Ciebie i Twoich Bliskich na te Święta. Niech będą takie wymarzone, serdeczne, wzruszające... Pozdrawiam cieplutko Barbara

    OdpowiedzUsuń