Lekkie spięcie

piątek, grudnia 17, 2021

Marradi Dom z Kamienia, życie w Toskanii

Zaczynam się troszkę spinać, bo po pierwsze kurier z dwoma przesyłkami jeszcze nie dotarł, a to już tylko tydzień został i po drugie - wciąż nie wiem, czy jedną ważną kwestię z serii "biurokracja" udało mi się uporządkować. Będę dziś maila odświeżać co pięć minut. 
Gdyby nie te "drobiazgi", to byłoby wszystko pod kontrolą. Nawet z weryfikacją książkowej korekty jestem już bliżej niż dalej - a buon punto, jak mówimy po włosku. 

Pogoda nadal jest piękna. Aż żal, że jak na złość ja teraz tego czasu mam jeszcze bardziej "jak na lekarstwo" niż zwykle. Zostało podobno tylko kilka dni takiej aury, a potem straszą nas rosyjskim, lodowatym frontem.

Przed nami ostatnie pięć dni jesieni 2021 i zaraz oficjalnie zapanuje nam pani zima, a ja kompletnie zapomniałam o tym, że przecież i okładkę blogową czas zmienić. Nie mam wprawdzie jeszcze pomysłu, ale liczę, że może i tym razem Mario będzie miał jakieś natchnienie i rzuci ciekawym pomysłem. 

Na osłodę przed nadchodzącą nową porą roku, wreszcie po piętnastu latach kupiłam sobie nową kapotę. Kapota jest w ślicznym prawie białym, może lekko kremowym kolorze i mam nadzieję, że rozjaśni mi zimowe dni. Ciemne ubrania to jest jeden z głównych powodów "nielubienia" zimy. Tak trudno znaleźć coś jasnego, a ja bym w bielach chodziła cały rok!
 
Marradi Dom z Kamienia, życie w Toskanii

Na weekend tym razem żadnych szczególnych planów. Nawet się - szczerze mówiąc - nie miałam czasu dobrze zastanowić. Pewnie gdzieś w niedzielę pognamy, ale gdzie, to jeszcze kompletnie nie wiem. Najpierw niech spadnie z ramion jeden jutrzejszy ciężar "medyczny" - to jest moje trzecie "spięcie", a potem to mogę wymyślać niedzielne atrakcje na pęczki. Wróciłabym chętnie na przykład do Rimini... 

W ogóle jak tak sobie myślę, to chyba stęskniłam się za widokiem morza. Tak, to mógłby być dobry plan...

Marradi Dom z Kamienia, życie w Toskanii

Komu już weekend - temu dobrego weekendu, dla kogo jeszcze praca - temu dobrej pracy! 
Pięknego dnia.

W DOBRYM PUNKCIE - A BUON PUNTO (wym. a buon punto)

Marradi Dom z Kamienia, życie w Toskanii

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze