W lekko strasznym świecie Disney'a - LA NOTTE DELLE STREGHE 2019

niedziela, sierpnia 18, 2019


I oto mamy niedzielny leniwy ranek po najbardziej szalonej nocy w marradyjskim kalendarzu. Mam wrażenie, jakby nagle wszelkie możliwe obroty zwolniły. Wszyscy snują się dziś spokojnie, jakby jeszcze lekko otumanieni (niektórzy pewnie ciut bardziej) atrakcjami minionej nocy.  
Bohaterami tegorocznej La Notte delle Streghe byli „cattivi di Disney” - czarne charaktery Disney’a. 
Miasteczko wypełniło się mini teatrami w temacie: Dzwonnik z Notre Dame, Mała Syrenka, Piotruś Pan, Śpiąca Królewna, Alladyn i Coco. 

Było barwnie i kolorowo, choć chyba nie tak straszliwie jak w minionych latach, bo motyw przewodni zdawał się być adresowany przede wszystkim do młodszych. Mniej też było dorosłych przebrań, ale ci którzy dali się porwać atmosferze, popuścili wodze fantazji i tak główną nagrodę zdobył Cappuccetto „Grosso”, a nagrodę grupową ekipa Kapitana Hooka. W kategorii dziecięcej zwyciężyła Dama Kier. W tym roku o nagrodach wiedziałam jako pierwsza, bo też sama je przyznawałam. Po raz pierwszy spotkał mnie taki zaszczyt - zostałam zaproszona do jury, jako osoba bezstronna i tak razem z Ilarią z Rzymu przydzieliłyśmy tegoroczne nagrody.

My natomiast w kwestii strojów tym razem byliśmy każdy ze swojej bajki. Ja jako Malefica z czepkiem „handmade” z taśmy izolacyjnej, Tomek jako Kapelusznik w swojej własnej interpretacji i Mikołaj jako Hades w wersji "modern”.     

Noc Czarownic 2019 przeszła już do historii. W miasteczku demontowane są scenografie. Lato ma się dobrze, ale tak jak pisałam ostatnio zapach powietrza już się zmienił…  

Dom z Kamienia pęka w szwach, dlatego już zmykam, bo myślę, że teraz czas posiedzieć z Gośćmi zamiast stukać na komputerze. Miłego oglądania fotograficznych impresji i dobrej niedzieli!  

ZŁY to po włosku CATTIVO (wym. kattiwo)


fot. Michał Cichocki
fot. Michał Cichocki

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze