Odcienie nieba - STRA'STELLATA 2019

czwartek, sierpnia 15, 2019Niebo o zachodzie zaczęło „płonąć” wszystkimi odcieniami różu, żółci, pomarańczu. Na ognistym tle odcinały się falowaną linią szczyty Apeninów i pojedyncze chmury. Chyba żadna stra'stellata nie podarowała nam jeszcze tak niezwykłego spektaklu. Z jednej strony słońce ogniście żegnało się z dniem, a z drugiej na granatowym płótnie malował się dorodny księżyc.  
Dobrze nam się szło. Osiem kilometrów minęło nie wiedzieć kiedy. Kawalkada około trzystu osób rozciągnęła się i ani my komuś, ani nikt nam po piętach nie deptał. Był czas na rozmowę, na zachwyty, na zdjęcia. 

A zdjęcia wyszły piękne. Sama się rano nadziwić nie mogłam, że to wszystko działo się naprawdę.

Strastellata jest nieodłączną częścią marradyjskiego lata. Sierpniowa wyprawa jest też największą z lokalnych nocnych wypraw i po tych kilku latach można powiedzieć, że stała się już świecką tradycją. Z Passo dell’Eremo wyruszyło wczoraj około trzystu osób. Starsi i młodsi. Całkiem wiekowi i przedszkolaki. Niemowlaki w nosidełkach i psy na smyczy. Stra'stellata jest dla wszystkich! 

Po kilku latach fama o tym wydarzeniu wyszła poza granice gminy, poza granice Toskanii. Wśród znajomych marradyjskich twarzy co i rusz jakaś twarz nowa. To dobrze! Im nas więcej tym weselej. Choć ile by nas nie było i tak na tym niezwykłym tle natury zdajemy się tylko małą, nic nieznacząca drobinką.

 Tik tok tik tok... Oto dzień Ferragosto i sierpień wybija południe. Do stołu podadzą dzika. Słońce znów po jednym dniu oddechu nabiera mocy. Goście jadą. A ja zostałam poproszona o ... 
O tym opowiem za kilka dni. W każdym razie w Noc Czarownic zadebiutują w zupełnie nowej roli. 

BUON FERRAGOSTO!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

5 komentarze

 1. Widoki zapierają dech w piersiach. Zasługa krajobrazu i Twoich zdjęć👍 Kasiu, moje życzenia dla Was - Ciebie i Pawia znalazły się nie w tym dniu co należy. Przepraszam, to wina telefonu. Pozdrawiam. Hanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie
  Najpiękniejszy zespół ludzi razem wędrujący, bezcenne,
  Zachód słońca widowiskowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu piękne zdjęcia! A stra'stellata jest znana i poza granicami Wloch. Dzięki Twoim relacjom w Polsce wiele osób zna to wydarzenie. Pozdrawiam serdecznie, Ania T. W. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takich Włoch nie znamy. Delektujemy się więc Twoimi ujęciami.
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń