Palio na taczce, zjadacze owoców i inne zmagania w drodze po Złoty Ruszt.

wtorek, sierpnia 06, 2019


Jest godzina piąta rano. Oczy same mi się zamykają. Powinnam odespać, odwołać wszystkie zajęcia na ten dzień, przynajmniej te poranne, ale nie! Nie ma mowy. Wszystko będzie i lekcja i spacer z Gośćmi po Florencji. Nie ma się co nad sobą rozczulać. Nie ja jedna poszłam spać po pierwszej w nocy. Ba! Niektórzy na pewno jeszcze później, bo przecież po tych wszystkich zabawach ktoś musi posprzątać, poukładać, zdemontować ecc... 

Ja mam tylko do ściągnięcia zdjęcia i te parę słów, bo jak tu zaczynać dzień bez choćby króciutkiego wywodu o tym, co się działo wczoraj wieczorem i przede wszystkim jak ten wieczór się zakończył. 

"Gry w S. Adriano" to stały punkt Graticoli. Tym razem jednak niektóre konkurencje się nie pojawiły, ale za to ich miejsce zajęły inne, bardziej zabawne i widowiskowe. Pomysły na nie zrodziły się przed barem w pewien wczesno lipcowy wieczór. I tak oto wczorajszy wieczór ubarwiły: palio na taczce, przypinanie prania zębami i "zjadacze owoców".

Tak naprawdę w Graticoli najważniejsza jest dobra zabawa, a nie to czy ktoś wygrał czy przegrał. Graticola ma łączyć pokolenia, jednoczyć rioni i ma ubarwiać letnie, marradyjskie wieczory. 

Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale tak jak w każdej konkurencji, tak i tu zwycięzca być musi. Kto wygrał wieczór w S. Adriano? Kto w klasyfikacji generalnej wysunął się na prowadzenie? Proszę Państwa: BIFORCO! BIFORCO! 

Przed nami jeszcze sobotni, finałowy wieczór, w czasie którego wszystko może się zdarzyć...
A teraz czas już na mnie. To będzie naprawdę ciężki dzień. Nie biorę nawet książki do pociągu, bo moje oczy zamykają się i bez tego. Dobrze, że Santa Maria Novella jest stacją końcową, przynajmniej nie obudzę się w Rzymie czy jakimś Neapolu.

POWIESIĆ PRANIE to po włosku STENDERE I PANNI (wym. stendere i panni)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze