Marradyjskich ślubnych wspomnień czar

sobota, sierpnia 10, 2019


Od czasów tuż po wojnie przez lata siedemdziesiąte, osiemdziesiąte, aż po czasy współczesne. Przez tiule, tafty, koronki, po atłasy, aksamity, poliestry. Przez subtelne, stylowe, oryginalne, po klasyczne, nadmuchane do granic możliwości, bezy. 
Wszystkie na swój sposób piękne, bo każda z nich była częścią ważnej chwili w życiu marradyjskich kobiet. Suknie ślubne… 

Miniony wieczór był nie tylko ucztą dla oka, ale też wydarzeniem pełnym wzruszeń. Patrzyłam na starsze i najstarsze kobiety na widowni i zastanawiałam się co czują, kiedy widzą swoje ślubne stroje prezentowane przez młodsze pokolenie, często przez własne córki lub wnuczki. 

Niezwykły był też widok „oryginalnych” par, często w towarzystwie "przychówku". Piękne i prawdziwie wzruszające. 
Wielkie brawa dla organizatorów i pomysłodawców - za sam pomysł jak i za wykonanie. Organizacja wieczoru na medal. Nasz marradyjski plac zdaje się być stworzony do takich wydarzeń.


Trochę mi tylko żal, że mój strój pozostał na wieszaku i nie został przeze mnie zaprezentowany, ale z drugiej strony moja suknia ślubna nie tworzyła marradyjskiej historii. Tak czy inaczej dziś pozwolę sobie na jeszcze więcej prywaty niż zwykle, o ile to w ogóle możliwe. Nie pokazałam mojej sukni na wybiegu, ale pokazuję Wam tutaj dzisiaj, bo i okazja nadarza się ku temu. Oto jutro minie dokładnie 18 lat (mój Boże!!!), kiedy to zdjęcie zostało zrobione… Wszystkiego najlepszego Paw! Ha! Byłam pierwsza:)


Dziś natomiast święto patrona Marradi - San Lorenzo. Oznacza to, że już dziś wieczorem czeka nas ostatnie starcie w drodze po złoty ruszt - serata finale. Nawet jeśli jesteśmy teraz na prowadzeniu, to i tak ostatnie konkurencje mogą wszystko zmienić. Powiem więc tylko: „niech wygra najlepszy!" i oczywiście FORZA B’FORC!!!!!

SUKNIA ŚLUBNA to po włosku VESTITO DA SPOSA 

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

6 komentarze

 1. Kasiu wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dla Pawia!. Dziękuję za fotorelację z pokazów sukien ślubnych. Piekni ludzie i piekne suknie. Pozdrawiam :) Anna T.W.

  OdpowiedzUsuń
 2. Była Pani Piękną Panną Młodą :-)

  Dominika

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najpiękniejszego dla Jubilatow ! Marta

  OdpowiedzUsuń