Kolorowe ulice Marradi - czyli Graticoli d'oro ciąg dalszy!

poniedziałek, sierpnia 05, 2019


- Ciociu ja to już się nie mogę doczekać tego "color run”. Lubię być brudny! - powiedział M. w niedzielne popołudnie. - Dziecko brudne, dziecko szczęśliwe - dodał zaraz tonem dorosłego. 
Patrząc na twarze uczestników kolorowej „camminaty" miałam jednak wrażenie, że to powiedzenie nie zawsze odnosi się tylko do dzieci. 
Starsi i młodsi - w sumie ponad 540 osób - przemaszerowało ulicami Marradi aż do Biforco i z powrotem przez Cardeto na plac, pozwalając się przy tym obsypywać kolorowym proszkiem. Zabawa była przednia. Jedni biegli, drudzy szli powolutku gasząc po drodze pragnienie w barze, ale wszyscy docierali na plac w doskonałych humorach. Oto przede wszystkim chodzi w Graticoli d’Oro - o dobrą zabawę. Camminata a colori pokazuje jak chętnie marradyjczycy spędzają razem czas, powód nie ma tu znaczenia. Ważne, by wyjść z domu, być razem i świetnie się bawić.
Oczywiście miło jest też wygrać… 
I tak kolorową scarpinatę 2019 znów wygrywa... Biforco! 

Dziękuję tym samym wszystkim naszym Gościom za wsparcie! Wasze punkty miały ogromne znaczenie! 

Dla przypomnienia zasady tej konkurencji:
Na starcie losuje się bransoletkę w jednym z czterech kolorów: różowa, zielona, pomarańczowa i żółta. Takimi też kolorami jest się obsypywanym w czasie marszobiegu. Na mecie, kiedy już wszyscy zawodnicy dotrą, losowana jest punktacja i tak w tym roku okazało się że kolor zielony wart był 10 pkt, pomarańczowy 5, różowy 3, a żółty 1. Bransoletki są zliczane, punkty sumowane i ogłaszany zwycięzca konkurencji, a zaraz po tym aktualizowana też klasyfikacja generalna.
I tak B'forc przesunęło się na pierwsze miejsce na równi z La Piaza.   

A tymczasem przed nami nowy poniedziałek do zapisania. Poniedziałek pełen zajęć, który zakończy się kolejnymi konkurencjami Graticoli d’Oro! 
Dobrego dnia!

POWÓD to po włosku MOTIVO (wym. motiwo)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze