Zależności

sobota, listopada 17, 2018


Piątkowy wieczór wypełnił się smakiem pieczonych kasztanów i słodkim winem. Goście i jedni i drudzy zaraz znów spakują walizki i ruszą do domów. Kiedy kładłam się spać, kołatała mi się po głowie jedna refleksja - jak bardzo ta moja szalona decyzja miała wpływ na życie innych i nie mam tu na myśli tylko spędzania wakacji w Marradi, o którym wielu pewnie nigdy w życiu by nie usłyszało, a teraz przyjeżdżają tłumnie, wracają rok po roku i tęsknią, kiedy być tu nie mogą. Chodzi o tysiąc innych drobiazgów i bardzo NIEdrobiazgów, które raczej nigdy by się nie zdarzyły, gdyby nie...  
Czy K. i K. mieliby toskańską pamiątkę ślubną? Czy M. zacząłby uczyć się włoskiego? Czy S. i P. wpadliby na szalony pomysł? 
Można powiedzieć, że to jest ten słynny efekt motyla w bardzo namacalnym wydaniu? 
Mam nadzieję, że wyniknie z tego wszystkiego jeszcze wiele dobrego!
Mam nadzieję, że z każdym rokiem wielbicieli Marradi będzie przybywać. Jest przecież jeszcze tyle do zrobienia, do zobaczenia, do przejścia. Cieszę się, że niektórzy z Was mają już konkretne plany na następny rok. 

Kiedyś ludzie dziwili się najpierw mojej fiksacji, potem mojej decyzji, teraz dziwiących się jest coraz mniej. Ci, którzy kiedyś pojąć tego nie mogli, teraz rozumieją, bo sami mijając przy drodze kasztanową tabliczkę z napisem Marradi, błogo się uśmiechają.

***
Weekend pogodowo zapowiada się nieciekawie, ale fest najróżniejszych w okolicy wciąż jest do wyboru do koloru. Teraz właśnie przyszedł czas na świętowanie świeżej oliwy i trufli. Nie wiem czy nam akurat uda się gdzieś wyrwać, czy zalegniemy w domu i "ponicnierobimy". Szczerze mówiąc ta druga opcja jest bardziej kusząca, a to wszystko dlatego, że ze zmęczenia wciąż podpieram się nosem i jedyne o czym teraz marzę, to ciepły kącik, książka i "nicniemuszenie". Dziś nie nęcą mnie nawet najwspanialsze sagry świata.

ZDARZYĆ SIĘ - ACCADERE (wym. akkadere)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze