Zmiana ról

czwartek, czerwca 16, 2016


Role się odwróciły…
Kiedyś szłam tymi szlakami śledząc moich włoskich przewodników, szłam słuchając legend i opowieści, szłam i nie ustawałam w zachwytach, bo wszystko zdawało mi się nieprawdopodobnie piękne. 
Dziś to ja jestem "przewodnikiem" i towarzyszem wypraw. To ja prowadzę tu i tam, mówię co i gdzie. Tak wiele się przez ten czas zmieniło… Jedno tylko pozostało takie samo - wszystko wciąż, tak jak kiedyś, wydaje mi się nieprawdopodobnie pięknym. I nieskończoność górskich szczytów w przedwieczornym świetle i fantazyjnie powyginane korzenie drzew pochylających się nad szlakiem i mchy i dzikie orchidee i w końcu Acquacheta … 
Kiedyś zachwycił się nią Dante, dziś zachwycam się i ja, niezmiennie. Chcę aby zachwycili się i ci, którzy przyjechali z dalekich stron.  
10 kilometrów za nami, a kolejne dziś przed nami, tym razem będzie to spacer w zdecydowanie innej scenerii, a zatem już uciekam i życzę Wam cudownego dnia.


ROLA to znaczy RUOLO (wym. ruolo)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze