Turniej w Marradi na zakończenie piłkarskiego sezonu

poniedziałek, czerwca 06, 2016


Ostatni raz w tym sezonie dzieciaki biegały za piłką. Za nami niedzielny turniej Toskanii i Romanii. To już nie pierwsza taka impreza opisywana na blogu, więc znów będę się powtarzać. Nieuniknione…


Powinnam teraz znów napisać, że Mikołaj ma do ludzi wyjątkowe szczęście. Tak jak wspaniałe są w szkole nauczycielki, tak też wspaniały jest trener piłki. Wiem, że wysyłając syna na treningi oddaję go w dobre ręce. Prawdziwy trener to taki, który potrafi zmotywować, nauczyć, utrzymać dyscyplinę, ale też pocieszyć, podbudować i kiedy trzeba samemu na chwilę stać się dzieckiem.

wodna wojna 

Sport, a przede wszystkim piłka nożna otoczone są w Italii szczególnym kultem. Marradi jest tego doskonałym przykładem. Wiele osób udziela się w tej dziedzinie całkiem bezinteresownie, bo klub musi żyć, musi być wciąż aktywny. A obserwując jak wygląda organizacja takiej imprezy od środka, jestem jeszcze bardziej pełna podziwu. 
Żeby dzieci z różnych gmin spotkały się na boisku i przez jeden dzień pograły w piłkę, potrzebny jest sztab ludzi, potrzebna jest świetna organizacja i dużo pracy. Ktoś musi ugotować i wydać obiad, przypilnować porządku, posprzątać, zrobić milion rzeczy, by impreza się udała, a których z zewnątrz czasem nie widać. Uświadamiam sobie takie rzeczy, dopiero, kiedy oglądam te imprezy od kuchni. Czapki z głów przed marradyjczykami! 


Dowiedziałam się też jeszcze jednej rzeczy. Federacja piłkarska, nie pozwala klasyfikować drużyn do pewnego wieku. Ile kto strzelił goli, ile wygrał meczy sam wie doskonale, a na koniec turnieju wszyscy dostają taki sam medal. Drużyna Mikołaja na pięć rozegranych meczy wygrała trzy, jeden zremisowała i jeden przegrała. W każdym razie dzień był piękny, zabawa przednia, a na koniec jak zwykle nie zabrakło wzruszeń. Dzieciaki jako drużyna na boisko powrócą na jesieni. 


NAGRADZAĆ to po włosku PREMIARE (wym. premiare)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Piękne zdjęcia, bardzo fajny pomysł, aby każdy dostał taki sam medal :) Dzieciaki mają frajdę i nie ma niezdrowej rywalizacji o ładniejszy / fajniejszy krążek.

    OdpowiedzUsuń