Lipcowo - sierpniowy rozkład jazdy!

piątek, czerwca 24, 2016


Lato ma się dobrze, gimnazjaliści chyba też, a przynajmniej ci, których spotkałam. Wczoraj zdawali ostatni egzamin ustny. Tak tutaj kończy się scuola media. Pierwszy poważny test w życiu młodego człowieka. Ja będę się tym stresować razem z Tomkiem za dwa lata. A tymczasem wakacje trwają, a lenistwo się panoszy. Choć właściwie lenistwo to niezbyt trafne określenie. Cały czas jesteśmy w ruchu, cały czas gdzieś coś, zagęszcza się kalendarium imprez zarówno Marradi jak i okolicznych miasteczek. 
Ponieważ nie miałam czasu do zakładki dodać pełnego "rozkładu jazdy 2016" - wkrótce nadrobię - obiecuję, dlatego dziś przybliżę w skrócie, co będzie się u nas działo wyjątkowego przez najbliższe tygodnie, czego absolutnie nie możecie przegapić. 


2 lipca (sobota) Castagneto in musica - jedna z piękniejszych fest jakie mamy. Muzyka, gaje kasztanowe, pyszne jedzenie, niepowtarzalny klimat, po zeszłorocznej edycji, już nie mogę się doczekać!  
3 lipca (niedziela) FESTA dei lamponi, czyli malinowa festa na PIAN di SOPRA
2/3 lipca w Palazzuolo sagra del tortello
8 lipca (piątek) Palazzuolo wine - festa wina!
9 lipca (sobota) Campana in Festa Festival
15- 17 lipca w Palazzuolo festiwal enogastronomiczny FRESCO 
16 lipca (sobota) kolejna Stra' lunata
22-24 lipca cały weekend z niezapomnianymi FESTE MEDIEVALI 
30 lipca (sobota) Caccia al tesoro in macchina
31 lipca (niedziela) zacznie się Graticola d'oro
3 sierpnia (środa) Noc Polenty - basen miejski
7 sierpnia (niedziela) w Crespino Sagra della Piadina
11 sierpnia (czwartek) Fiera di San Lorenzo - święto patrona Marradi.
14 sierpnia (niedziela) Stra' lunata
19 sierpnia (piątek) wyczekiwana NOC CZAROWNIC...

I tu się zatrzymam, bo doszłam do imprez, gdzie podtytuł ma coś wspólnego z końcem lata, a o tym nawet nie chcę teraz myśleć. Oczywiście nie zabraknie pomniejszych imprez - wystaw, targów najróżniejszych, spotkań z literaturą, zlotów, ecc… Wkrótce pełne letnie kalendarium w odpowiedniej zakładce. Tymczasem zapraszam Was do Marradi!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Jeśli taki ma pani widok z tarasu jak na tych zdjęciach to szczerze zazdroszczę..... Będę we wrześniu w Rzymie ale niestety nie starczy czasu aby odwiedzić Marradi ale kiedyś to na pewno zrobię. Moja to będzie trzecia wyprawa do Włoch. Za którymś razem też zostanę..... Baci

    OdpowiedzUsuń