Przerwa w pracy i z czego płynie radość

wtorek, lipca 02, 2019


Po obiedzie zebraliśmy podręczne klamoty i zeszliśmy nad rzekę. Na brzegu ułożyłam sobie leżankę, a chłopcy zaraz pognali do wody. Miałam zamiar popisać, poczytać, może pospać... Cykady grzechotały w najlepsze, ich muzyka mieszała się w moich uszach z pluskaniem wody i śmiechem chłopców. Zapatrzyłam się na tych moich dwóch nastolatków w scenerii jak z filmu i nic już mi się więcej nie chciało. Po końcówki włosów wypełniła mnie błoga radość z "drobnego" faktu - że tak oto wygląda czasem moja codzienna przerwa w pracy...


Czego chcieć więcej? Co mogłoby się z tym równać? Móc widzieć chłopców pluskających się w rzece, słyszeć cykady nie tylko na wakacjach, mieć pracę, która pozwala na tak bezczelnie sielankowe przerwy w ciągu dnia, mieć zieloną dolinę dookoła, której zapachami nasączone jest powietrze, zajadać świeże pomidory i zioła z ogródka. Są rzeczy, które nie mają ceny... Czasem myślę sobie, że jest ciężko, bo brakuje na to czy na tamto, ciężko, bo czasem trudno ogarnąć wszystko na raz, ale takie momenty jak ten wczorajszy utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie zamieniłabym się na największe luksusy świata. Prostota, spokój, naturalność i co ważniejsze - możliwość celebrowania ich każdego dnia.


Dziś jedni Goście wyjadą, a inni spakują walizki i przygotują się do drogi, by zawitać w nasze skromniuśkie progi. Najbliższe dni będą intensywne i pewnie czasu na takie lenistwo nie będzie, ale radość znajdę tak czy inaczej - z poznania nowych ludzi, ze zdradzania sekretów Florencji, ze wspólnego biesiadowania, ze spaceru na Gamognę i przede wszystkim z rozmów ze "starą, dobrą duszą" (pewnie tej starej mi nie daruje).  


Upał w Marradi ma się dobrze. Od znajomego dostałam skrzynkę moreli, słodkich, jędrnych,  niepryskanych. Zrobiłabym jakieś ciasto, tylko jak tu przy takiej temperaturze myśleć o włączeniu piekarnika? Może jakieś "bez pieczenia"? Dzieci na pewno się ucieszą!
Dobrego, słodkiego dnia! 
MORELE to ALBICOCCHE (wym. albikokke)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Nooooo...i słusznie, za "starą" coś wymyślę...jakąś karę.
  Asia op.

  OdpowiedzUsuń
 2. oj tak tak :)
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń