Nowy pomysł na czwartkowe mercatini - antyczne smaki!

piątek, lipca 19, 2019


Marradi znów ożyło w czwartkowe wieczory! Trzeba było coś zmienić, trzeba było zaproponować coś nowego, by marradyjczyków przyciągnąć na plac. Ktoś wpadł na wspaniały pomysł, żeby stragany urozmaicić kulinarnymi atrakcjami. 
I tak oto tego lata na placu w Marradi będziemy przypominać sobie i poznawać zapomniane smaki. Na pierwszy ogień poszły pieczone na blasze tortelli di patate i smażona polenta z raviggiolo. Marradyjczycy nie zawiedli i na placu znów zagęściło się tak jak dawniej, a tortelli cieszyły się takim powodzeniem, że w końcu ich zabrakło. 


Tak naprawdę nie chodzi o to co się je, tylko gdzie i z kim. Chodzi o to, by mieć pretekst do wyjścia z domu, do spacerowania w te i we w te, do rozmów ze znajomymi. To jest ta niezwykła potrzeba Włochów do bycia razem, coś czym wciąż zadziwiają się turyści i co sprawia, że człowiek czuje się tutaj tak dobrze i swojsko.  


Obecni marradyjscy Goście mieli zatem okazję skosztować nie tylko lokalnych przysmaków, ale też tutejszego folkloru. Na placu rozbrzmiewał głos Antonio wyśpiewującego włoskie szlagiery, Gosto siedział zadumany w "pierwszym rzędzie", dzieci na krawężniku umorusane zajadały lody. 
Chłopców i Mario, kiedy już  opuściłam Gości, zastałam przy barowym stoliku, a wszyscy trzej mieli szubrawe miny. Mikołaj trzymał w ręku zdrapkę i w momencie, kiedy się pojawiłam, obmyślali plan jak tu mnie nabrać na wygraną 50.000 euro. 


A potem zapadł wieczór... Wieczór jeszcze rześki, ze sweterkiem na ramionach. Ostatni z rześkich wieczorów, nim znów wezmą nas w objęcia Lucyfery i im podobne. 
Dziś czeka nas kolejny ciekawy wieczór - tym razem w Palazzuolo, gdzie rozpoczną się widowiskowe Le Feste Medievali. A kiedy już skończę opowiadać Wam o wszystkich lokalnych atrakcjach, które ubarwiają nam mijające lipcowe dni, pokażę też moje wczorajsze odkrycie, którego przedsmak możecie znaleźć na moim Instagramie - niezwykłe pole słoneczników! Kwintesencja lata...
Dobrego weekendu!!!
ZDRAPKA to po włosku GRATTA E VINCI  (wym. gratta e winczi)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze