Ognie dla marca płoną, wiatr hula, a ja zdradzam pewien sekret.

piątek, marca 01, 2019


Cieszyłam się jak wariat, z bajecznych prognoz! Piałam z zachwytu, że wreszcie poświętujemy w Popolano jak należy, bo nie zapowiadają ani mrozów, ani deszczu! Co innego mogłoby przeszkodzić? 

W tej całej mojej euforii nie pomyślałam, że luty wychodząc zapomni zamknąć drzwi i zrobi się taki przeciąg, że głowę będzie urywać. Tak właśnie!!

Do doliny wtargnął wiatr, wicher najprawdziwszy, wiosenny rozbójnik. Rozpalanie ogni w takiej sytuacji odbyło się bardzo asekuracyjnie, z wodą w pogotowiu i obroną cywilną na straży. Tak czy inaczej tradycji stało się zadość. Ludzie dopisali tłumnie po zimie szczególnie spragnieni towarzystwa i zabawy. Rocca śpiewał i grał ku uciesze zgromadzonych. W kotłach parowała polenta i ragu’, a ponieważ w tym roku zbiegł się karnawał z ogniami dla marca, na deser zaserwowano castagnole i chiacchiere. Było nam cudnie i wesoło! Tak dobrze było znów zasiąść ze wszystkimi przy stole!
Gdyby ktoś nie pamiętał czym jest Lom a merz, zapraszam tutaj do lektury mojego starego wpisu. 
Buongiorno marzo!


A na koniec mały bonus. 
Dziś mogę już zdradzić sekret na czym polegała moja zeszłoroczna przygoda telewizyjna. Jako gość i tłumacz zostałam zaproszona do współpracy przy nagraniu jednego z odcinków dokumentalnej serii zrealizowanej dla Discovery Canal+ zatytułowanej Bazary Europy. "Mój" odcinek poświęcony był oczywiście Florencji i jej Mercato Centrale. Serię możecie aktualnie oglądać na Canal+. 

Podziękowania ogromne dla Michała za zdjęcie i nagranie. 

DOBREGO DNIA!


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Niestety , nie mam dostepu do Discovery Canal plus a bardzo bym chciała obejrzeć ten odcinek z panią Kasią .
    Może będzie dostępny na you tube ? Marta

    OdpowiedzUsuń