Bardzo krótki raport

piątek, marca 15, 2019

foto Mikołaj

I dalej jestem w lesie!! A mama już w jednej czwartej drogi... Przyznaję, że zaczynam delikatnie wpadać w panikę. Dosłownie odrobinkę... Tak to jest jak się wciąż przekłada na potem i w ogóle jak czasu na wszystko zaczyna brakować. Na tę chwilę tylko Tomek wywiązał się ze swojego zadania, bo oczywiście już w poniedziałek, jak na dobrego kierownika przystało, prace rozdzieliłam pomiędzy nas wszystkich i tym razem nawet Mario dostał "swój przydział"! On też dziś będzie szorował! A co! Nie ma lekko!

A poza tym dobrze, że już piątek. To był intensywny tydzień i co ciekawsze kolejne nie zapowiadają się inaczej. Rodzi się dużo pomysłów i jeśli nawet tylko część z nich się zmaterializuje to i tak będzie to duży sukces. 

Wiosna już za sześć dni, a ja wciąż nie mam zdjęcia na okładkę... Wprawdzie upatrzone miejsca i pomysły na kadry mamy dwa, ale i w tym wypadku czasu brak na realizację. 

Liczba dni do wakacji zrobiła się już dwucyfrowa - Tomek mówi: mniej niż 85 w tym święta i weekendy. Znów goni mnie w góry i zdaje się, że kilku kompanów szykuje się ze mną na wspólne wyjście. Wakacyjny grafik coraz bardziej się zacieśnia i nowi turyści skuszeni moimi opowieściami planują odkrywanie marradyjskiego skrawka Toskanii. 

Drzewa wzdłuż Lamone zaczynają lekko się zielenić. Zakwitł już chyba ostatni w okolicy migdałowiec, ten przed Santa Barbara. Aubrezia (po polsku ma niewdzięczną nazwę "żagwin") fioletem otula murki i kamienne schodki, a na przeciwnym, stromym brzegu rzeki spływa imponującą,  fioletową kaskadą. 
Wschód znów obudził się błękitno malinowy, a pod dach powróciły jaskółki. 
Mikołaj dalej utrzymuje, że jego przodkami są Wikingowie.
A ja już uciekam i życzę Wam:
Dobrego dnia!

MIGDAŁOWIEC to po włosku MANDORLO (wym. mandorlo)

foto Mikołaj

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

5 komentarze

 1. Miłego dnia :)
  Ola N.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Mikołaj dalej utrzymuje, że jego przodkami są Wikingowie."

  Klawiatura do czyszczenia! Tak parsknelam smiechem, ratunku!!!))))
  Malgosia Neuss

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja jeszcze raz:) Kasiu, dasz rade, zapewne Mama jest wspanialym czlowiekiem( no po kims te geny masz) i nie bedzie Ci sprawdzala w bialych rekawiczkach kurzu na meblach. A najlepiej zostaw wszystko tak jak jest. Sama wiesz jakie Mamusie sa wyrozumiale:)
  Malgosia Neuss

  OdpowiedzUsuń
 4. Dasz radę, jak zwykle. Poza tym mama przyjeżdża z wizytą, a nie wizytacją. Moja mama zawsze mi to mowila i dodawała: przygotuj jakieś prasowanko dla mnie :)). Pozdrawiam. Hanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Mama Kasi to wspaniała kobieta, samo dobro. Takich ludzi na świecie jest mało. P

  OdpowiedzUsuń