Słońce i miłość

sobota, lutego 09, 2019


- Pachnie wiosną! Czujesz? 
- To dziki tymianek. Widać pierwsze ciepło już dobrze mu zrobiło.
- Od razu człowiekowi lepiej. 
Ja wiem, że to jeszcze nie wiosna, ale wciąż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ona już siedzi gdzieś na peronie i tylko czeka na swój pociąg. Kiedy wspinaliśmy się łąką na punkt widokowy, z każdym naszym krokiem uwalniał się sielski aromat. Dreptałam z nosem przy ziemi i wypatrywałam pierwszych prymulek. Te jednak znalazłam dopiero dzień później. 
Poszliśmy spacerem w stronę Colombai, a potem dalej drogą nieco rozmemłaną od wody, która została po nocnym przymrozku. Lubię bardzo to miejsce, bo właśnie stąd według mnie Marradi prezentuje się najładniej. 


Poza niepopularnym widokiem, który zachwyca o każdej porze dnia i roku, to również "zagłębie" fiołków i prymulek. Mario mówi, że dawniej żyły tu też salamandry. 
Po południu słońce chowa się za górującym w oddali Castellone i "miękkim" światłem zalewa całą dolinę Lamone... Czasem, kiedy przychodzą kryzysowe myśli, kiedy zdaje się, że temu co się dzieje nie podołam, że nie dam rady wszystkiego udźwignąć, idę na spacer i rozglądam się dookoła. Uświadamiam sobie wtedy kolejny raz, że mimo wszystko dane mi jest żyć w niezwykłym miejscu. W miejscu, które nawet po latach nie przestaje mnie zachwycać i przyprawiać o szybsze bicie serca, w miejscu, które nieustannie daje mi siłę i inspirację.

Czy tylko ja widzę tu schodzącego z góry potwora?

Po obiedzie słońce na naszym tarasie rozgościło się bezczelnie, zupełnie jakby to już był rozpędzony marzec. Grałam z Mikołajem w okręty i przez chwilę nic więcej się nie liczyło. Oto najszczęśliwsze chwile w życiu...

 
Prawie jedna trzecia lutego za nami. Niebo znów obudziło się w dobrym kolorze, a słońce dalej będzie rozpieszczać prymulki, fiołki, żonkile i nas rzecz jasna. 
Dobrego dnia!

ROZPIESZCZAĆ to po włosku VIZIARE (wym. wicjare)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze