Poniedziałkowe potknięcia i słoneczne prognozy

poniedziałek, lutego 04, 2019


Cały spokój poranka, wenę i natchnienie szlag trafił, kiedy po drugiej próbie uruchomienia piec wciąż nie reagował. Mruczał i buczał, pelet sypał, ale ogniem za nic nie chciał odpowiedzieć. Oczywiście zaraz pomyślałam, że to na pewno nic poważnego, tylko po prostu czas na czyszczenie. Od ostatniego razu minął prawie tydzień, a to lekka przesada przy piecu włączonym niemal non stop. 
Czyszczenie... Niby dramatu nie ma, ale...
Raz, że PONIEDZIAŁEK, dwa, że bardzo wczesny ranek, kawa stygnie, a ja zamiast delektować się ciszą przy blasku płomieni i myśli spisywać nim chłopcy wstaną naciągam lateksowe rękawiczki i za pieca "odkurzanie" się zabieram. 
Idealny początek tygodnia! 
W pogodowych rubryczkach najbliższych dni uśmiechają się słońca, ale ranki wciąż chłodne, więc przynajmniej jeszcze przez chwilę bez pieca trudno się obejść, tym bardziej, że do Domu z Kamienia dotarli kolejni Goście...


Swoją drogą mam nadzieję, że prognozy na najbliższe dwa tygodnie się sprawdzą, bo to oznaczałoby piękne preludium do wiosny. Już w biforkowych ogródkach widziałam zielone kępki żonkili i krokusów, oczywiście jeszcze bez kwiatów, ale jeśli będzie tak, jak ma być, to kolory są tylko kwestią kilku dni. Magnolie też mają już pokaźne pąki, a łąki i pola z dnia na dzień są coraz bardziej zielone. Oby tylko żadne Buriany do nas nie zawitały... Łudzę się tak po cichu, że prawdziwa zima już do nas nie wróci.

Nowy tydzień na start, tydzień pełen zajęć. W głowie kręci się ze zmęczenia, ale może  uda się je słońcem przegonić lub choć przestać zwracać na nie uwagę. W weekend urodził się chłopczyk, z brzucha, który ostatnio fotografowałam. Niedługo czeka mnie zatem sesja noworodka. Chłopcy zaczynają nowy semestr. Do rozpalenia ogni dla marca zostały 24 dni!    


PIEC to po włosku STUFA (wym. stufa)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze