A może ONA rzeczywiście nie wróci?

czwartek, lutego 14, 2019


Jeszcze trochę strach mówić to na głos, niemniej z każdym dniem, który mija nabieram pewności, że ONA jednak nie wróci... Zupełnie jakby wiosna stała przed drzwiami i mówiła - No hej, czy jestem trochę przed czasem? 
Kwiatów coraz więcej, pąki puchną jak na drożdżach. Magnolii przy supermarkecie też już chyba niewiele brakuje, by jasnym rózem sypnąć. Tylko patrzeć jak w warzywniaku pojawi się wiosenny asortyment. Jeszcze chwila i znów będziemy zajadać szparagi! Jeszcze momencik i zaczną się biesiady pod gołym niebem. Ellen już coś wspominała o niedzieli...


Tymczasem na tarasie już można spokojnie bez kapoty posiedzieć. Mikołaj zaczął się nawet użalać, że nie wyrabia z tym słońcem...  Mario kręci się w te i we w te i tylko patrzy co przyciąć, co przekopać. 
- Szałwię w tym roku to całą trzeba "ciach" i niech odbija. 
Co jakiś czas coś zaszeleści w donicach. Jaszczurki też już wiosnę poczuły. O ptasim trelu nie wspomnę, ten nie cichnie nawet w nocy. 

***
- Wiesz, że ostrygi mogą zmieniać płeć? - pyta Tomek przy śniadaniu.
- Nie, nie wiedziałam. Co jeszcze ciekawego wyczytałeś dziś rano?
- Tylko tyle. Głupota.
Tomek podzielił się wiedzą o mięczakach, po czym dopił herbatę, założył szkła i wyszedł w czarną noc - ostatnią tej zimy - jak twierdzą meteorolodzy, kiedy to złapał przymrozek, choć szczerze mówiąc nawet ja optymistka śmiem w to wątpić.
Dnia wyraźnie przybyło, ale dnia tego popołudniowego. Ciemna noc zapada dopiero po 18.00, świt jednak wciąż jest leniwy. Dzień - jak dla mnie rannego ptaszka - późno wychodzi z mroku. 
Luty wybija południe. Do rozpalenia światła dla marca zostały już tylko dwa tygodnie. 
Przede mną dwa dni pracy przy zdjęciach, ale dziś nim to nastąpi czeka też odrobina relaksu. Jeśli będzie jak ma być, to ruszamy z Ellen w góry! O! 

MÓWIĆ NA GŁOS to po włosku PARLARE AD ALTA VOCE (wym. parlare ad alta woce)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze