Pod gołym niebem w Popolano hulanki i swawole

sobota, sierpnia 18, 2018


Sfoglieria w Popolano to, tak jak Noc Czarownic, Stralunata czy Strastellata, jedno z ulubionych wakacyjnych wydarzeń naszych Gości. Moich oczywiście też. Jest tam wszystko to co idealny włoski wieczór mieć powinien: dobre jedzenie, dużo ludzi przy stołach, muzyka, tańce, śpiewy, rozbawione dzieci. A jeszcze to wszystko pod rozgwieżdżonym niebem, w cieple sierpniowego wieczoru, u stóp kilkusetletnich, kamiennych murów. Czego chcieć więcej? 


Chyba tylko zdrowej nogi, żeby móc cieszyć się tym wszystkim w pełni… 
Tak czy inaczej najważniejsze, że Goście setnie się wybawili i mam nadzieję, że długo będą ten wieczór wspominać. Takie miejsca, takie momenty to trochę jak przejście do innego wymiaru. Dla mnie tak właśnie było dawno temu, jeszcze w "turystycznych" czasach. Radość z wejścia w ten prawdziwy, włoski świat - bezcenne. To coś więcej niż tylko sielskie lukrowane widoki. Bo tak jak pyszne są fantazyjne, włoskie lody, tak też doskonała jest swojska bistecca, oczywiście al sangue

Pląsom nie było końca, wywijali starsi i młodsi, jedzenie smakowało, wina nie zabrakło, a ja na pocieszenie miałam wierne, przyjacielskie ramię Contessy, które przytuliło, pocieszyło i pozwoliło smutkom po cichu dać ujście. Niby dwa razy na jednej nodze pokicałam, ale zaraz pomyślałam, że to jednak głupota i pozostałam przy tym co wychodzi mi chyba najlepiej - fotografowanie. 


Fotografowaliśmy na szczęście na cztery ręce, więc i ja tym razem mam swoją pamiątkę. Michałowi mówię wielkie GRAZIE za fotograficzne wsparcie! 

Wszystkie niepodpisane zdjęcia i oczywiście te, na których jestem ja:  autor Michał Cichocki. 


 KRWISTY to po włosku AL SANGUE (wym. al sangue)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Uwielbiam to Twoje pisanie. A kiedy staję się częścią takiej historii, kiedy mogę w tym wszystkim uczestniczyć, robi się jeszcze milej.

    OdpowiedzUsuń