Czterokolorowy marsz Graticoli - Marradi się bawi!

poniedziałek, sierpnia 06, 2018


Kolorowa camminata to chyba jedna z najbardziej lubianych części graticoli. Konkurencja wymyślona rok temu zyskała od razu wielu fanów. Po pierwsze marradyjczycy lubią chodzić , po drugie lubią kolory, po trzecie lubią się po prostu bawić i być razem. Wczoraj maszerowało nas 571 osób! 
Obserwowałam i fotografowałam pokolorowanych talkiem młodszych i starszych i aż serce puchło mi z radości, kiedy patrzyłam na całe grupy wymieszanych rioni. Jeden z Vilanzedy, z J'Um Mare, inny z B'forc, ale idą razem ręka w rękę, zaśmiewają się i dobrze bawią, bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi!   


Już chyba w zeszłym roku wyjaśniałam zasady punktacji w "color run", ale jeszcze raz dla tych co nie pamiętają. Przed startem każdy losuje bransoletkę. Bransoletki są w czterech kolorach, tak jak i proszek w czasie spaceru - żółty, zielony, różowy i pomarańczowy. Trzeba dojść na metę, przechodząc tym samym przez cztery kolorowe punkty i oddać bransoletkę do wiaderka swojego rione. Kiedy wszyscy ukończą marsz, losowana jest punktacja kolorów. W tym roku żółty 10 pkt, różowy 5 pkt, zielony 3 i pomarańczowy 1. 
A teraz podstawowe pytanie: kto wygrał tegoroczną camminata a colori


B'FORC!!!! Miażdżąca przewaga czerwono niebieskich! W klasyfikacji generalnej przesuwamy się o jeden punkt i tylko jeden dzieli nas od La Piaza, która wciąż pozostaje na pierwszym miejscu. 

1. B'forc 762,400
2. La Piaza 671,000
3. J'um Maré 529,158
4. I Confe' 371,686
5. Vilanzeda 371,628

Pozostaje ostatni wieczór. Wszystko rozstrzygnie się już za cztery dni, kiedy rioni zmierzą się w licznych konkurencjach na placu. Kciuki dalej potrzebne!
A ja prywatnie dziękuję za wsparcie naszych Gości, którzy dzielnie z nami pomaszerowali i pozwolili się pokolorować!
OSTATNI WIECZÓR to po włosku L'ULTIMA SERATA (wym. lultima serata)


"pranie wstępne"

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Napiszę krótko BIFORCO, BIFORCO !!!
    Bo w przyszłym roku mogę dysonans wewnętrzny odczuwać :)
    Piotrek

    OdpowiedzUsuń