Lipcowe atuty i gwiazdy rocka

czwartek, lipca 11, 2024

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Różnorodność pomidorów, cukinii, cebuli. Różnorodność i obfitość. Obfitość ziemniaków, kwiatów i pomidorów. Obfitość i kolorowość. Fiolet bakłażanów i zieleń ogórków. Intensywność dla zmysłów. Intensywne granie cykad, intensywna słodycz melona, intensywny zapach lawendy i mięty. 
Kolorowa, pachnąca i smakowita różnorodność, obfitość i intensywność lipca. 

Można jeszcze do jego atutów dodać głębię nocnego nieba, magię ostatnich świetlików, palące słońce, wieczorny spacer, dorodne prawdziwki, pierwsze pola słoneczników w rozkwicie. Można tak pewnie dodawać w nieskończoność. 

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Po kolacji wprosiliśmy się do Mario na kieliszeczek czegoś ożywczego. Postaliśmy tradycyjnie nad rzeką, wrzuciliśmy kilka kamieni do odmętów Lamone, zaplanowaliśmy letni obiad, odkorkowaliśmy dwie, a może trzy butelki - dużo nas było, a potem zasiedliśmy w obszernej kuchni i zerkaliśmy na potyczki stadionowe Holandii i Anglii, okraszając to zerkanie co i raz fachowym komentarzem. Tak fachowym - jak niefachowe jest nasze pojęcie o piłce. 

- Chodź! Zrobimy rockowe zdjęcie! Yeaaah! - Mikołaj swoim długim ramieniem zagarnął Mario, który poddał się jego małpowaniu bez oporu. - O tak! - Ułożył mu palce jak na rasowego rockandrollowca przystało i jeszcze raz zapozował z teatralną miną zbuntowanej gwiazdy, a Mario, niewiele myśląc, podążył za nim. 

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Ubaw mieliśmy przedni. Kiedy jest Mikołaj, zawsze jest ubaw. Człowiek czuje się odrobinę uprzywilejowany, zupełnie jakby naprawę znał popularną gwiazdę...

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej
Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

W czwartek Kuchnia w Kamiennym Domu znów przerabiała ogródkowe dary. Nowy przepis czeka już na publikację. Jak tylko wyszarpię z dnia dodatkowy czas na publikację przepisu, natychmiast z radością się nim podzielę. Tym razem bez cukinii - głos oddałam bakłażanom. 

Pięknego dnia!

Gest w wykonaniu Mario i Mikołaja to po włosku MANO CORNUTA i lepiej nikomu go nie pokazywać.

Dom z Kamienia blog Kasi Nowackiej

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Kolory i nastrój "warzywnych" zdjęć jak u flamandzkich mistrzów pędzla 😉, piękne.
  Pozdrawiam,
  Anka T.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za mnogość warzywnych darów natury, aż zazdroszczę ;). Mając łatwy dostęp do własnych plonów można wymyślać kulinarne cuda na okrągło tylko trzeba jeszcze mieć na to pomysły a Ty je oczywiście masz. Widząc zdjęcia Mikołaja poczułam się staro- gdzie ten mały Mikuś z początków bloga? Pozdrawiam Karolina

  OdpowiedzUsuń