O sercu na dłoni - czyli potrzeby małej dziewczynki

czwartek, kwietnia 27, 2023

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech

Anna Maria na wieczornej degustacji w Palazzo Torriani postawiła przede mną deskę przystawek. Wśród smakołyków była doskonała carabaccia w wersji marradyjskiej. Carabaccia to toskańska zupa cebulowa znana już w renesansie. Moja zupa podana była w miseczce w kształcie serca. Na spontaniczne, rozczulone "oooo" Anna Maria uśmiechnęła się i powiedziała, że to nie przypadek. 

Ktoś może pomyśleć, że taki detal to nic wyjątkowego, bo w pierwszym lepszym włoskim barze podadzą człowiekowi cappuccino ozdobione sercem, jednak moja miseczka była personalizowana, była właśnie dla mnie, a wraz z sercową miseczką cała studnia życzliwości i ciepła. 

Taki gest właśnie wczoraj, kiedy dopadły mnie różne przemyślenia był jak balsam. Kolejny raz przekonałam się, że nadal w wielu momentach wychodzi ze mnie mała dziewczynka, która niezmiennie potrzebuje poklepania po plecach, pochwały, uznania, czułości. Tej ostatniej ponad wszystko. Tą czułość dostałam wczoraj w miseczce zupy.  

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
 
Warsztatowa środa minęła nam na rozpuście. Przed kolacją w Palazzo Torriani była degustacja wina w zaprzyjaźnionej winnicy. Tym razem mieliśmy okazję spróbować dwóch nowych win, jeszcze bardziej wyjątkowych, jeszcze zacniejszych, jeszcze doskonalszych. 

Po wtorkowych zawirowaniach pogodowych powróciła do nas piękna wiosna i mam nadzieję, że dziś będziemy się taplać w jej splendorze w wyjątkowych okolicznościach przyrody. 

Niech to będzie dobry dzień. 

MISECZKA to po włosku CIOTOLINA (wym. cziotolina)

Dom z Kamienia blog o życiu we Włoszech
Dom z Kamienia blog o życiu we WłoszechSpodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

4 komentarze

 1. Ja też czule przytulam i ściskam CODZIENNIE

  OdpowiedzUsuń
 2. W każdej z nas jest mała dziewczynka...tylko nie zawsze ją "ujawniamy"

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja wysyłam Ci Kasiu najczulsze myśli , codziennie ! ♥️ Najczulsze , często aż do ściśniętego gardła i łzy wzruszenia ..Marysia ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem co dostałaś na tym ostatnim talerzyku, ale wygląda zacnie. Szamałabym. :)

  OdpowiedzUsuń