Jak dobrze wstać skoro świt...

niedziela, kwietnia 23, 2023

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

Niedziela to jedyny dzień w całym tygodniu, kiedy upiorny budzik nie rujnuje mi spokoju. Nie znaczy to jednak, że śpię do południa. To byłoby niewybaczalne marnotrastwo czasu, a ten jest przecież na wagę złota. 

Poza tym ja chyba od zawsze mam w sobie ogromną zachłanność na poranki. Świt to jest najpiękniejszy moment dnia, bo jeszcze nic się nie stało i wszystko stać może, to jest moment najbardziej intymny, bo wtedy najwyraźniej słychać własne myśli, a być z nimi sam na sam, to właśnie najwyższa forma intymności. Uwielbiam ten moment. Nie bez znaczenia jest też fakt, że moje oczy wciąż spragnione są piękna i żal byłoby przespać ten ulotny wycinek dnia, kiedy to Aurora objawia się światu w swojej najpiękniejszej szacie... 

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

W sobotni wieczór zasiadłyśmy z nową warsztatową grupą do stołu. To jest dla mnie zawsze moment pełen emocji, a wczoraj te emocje były silne podwójnie, bo spotkać na żywo tych, którzy od lat odwiedzają Dom z Kamienia to piękna nagroda za każdy jeden dzień pisania. 

W parze z emocjami idzie oczywiście jak zawsze moje onieśmielenie, bo to jest tak, że ja tu sobie siedzę i od lat tak codziennie skrobię, jednak nie zawsze - czy też raczej rzadko - dociera do mnie skala odwiedzających to moje wirtualne miejsce. Czasem mam wrażenie, że piszę dla tych kilku osób, dla tej garstki, która co jakiś czas wiernie przypomina o swojej obecności w komentarzach, co zawsze jest dla mnie wielką radością i zupełnie ulatuje z mojej głowy świadomość, że ta garstka przez lata zrobiła się całkiem liczna.

Pięknie nam wczorajszy wieczór minął. Mam nadzieję, że podniebienia naszych Gości dostały na starcie odpowiednią dawkę endorfin i następne dni, upłyną nam równie szczęśliwie i radośnie. 

Dziś przed nami trekking jedną z ulubionych tras marradyjskich gości. Miejsce, które wielu już skradło serce. Chciałabym, aby dziś grono wielbicieli miejsca na "G" jeszcze bardziej się powiększyło. 

Pięknej niedzieli!

PODNIEBIENIE to po włosku PALATO (wym. palato)

Ps. Jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Kwietniowy termin warsztatów dodany był na indywidualne życzenie. Jeśli macie znajomych, rodzinę, przyjaciół i chcielibyście spędzić z nami warsztatowy tydzień we własnym, zamkniętym gronie - piszcie śmiało!

Dom z Kamienia blog Katarzyny Nowackiej

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze