O tym, jak po oddechu praca rusza pełną parą i jak rodzą się nowe pomysły

piątek, stycznia 13, 2023

Dom z Kamienia blog, Kasia Nowacka

Tomek stwierdził dziś rano, że grudzień przed świetami galopował jak głupi, a teraz czas znowu zwolnił. Do takiej percepcji trzeba mieć chyba osiemnaście lat... Dla mnie nic a nic ta galopka czasu nie przechodzi w kłus, że o truchcie to nawet nie wspomnę... Przecież dopiero były święta, a tu już prawie połowa stycznia! 

Pogodę mamy piękną, choć na przyszły tydzień zapowiadane są delikatne "przyprószenia". Na szczęście nie widać na ten moment na horyzoncie przymrozków, a to już coś. Oby tak zostało! 
Weekend pisze się bardzo kolorowo - i wojażowanie i kolacja wyjątkowa i jeszcze jedno wojażowanie... To będzie pierwszy tydzień bez ślęczenia nad książką, więc z radości wypchałabym go po brzegi różnymi atrakcjami, a z drugiej strony nie robiłabym nic i oddała się - jak mawia Mikołaj - "zbijaniu bąków". Osiołkowi w żłoby dano...

W czwartek nim ułożyłam się do snu, przewertowałam oferty biletów kolejowych i tak wyklarował się w mojej głowie pewien plan na schyłek zimy. Ten rok niestety nie przyniesie nam prawdziwych wakacji, bo Tomka zmiana lokum pochłonie cały budżet, ale mam nadzieję, że uda nam się pocieszyć "krótkimi wycieczkami" i już pierwsza pisze się na następny miesiąc. 

Ale oczywiście, żeby wystarczyło nawet na te małe wycieczki, trzeba zabrać się na wszystkich frontach do pracy. Wystarczy już łapania oddechu po oddaniu książki i trzeba zacząć działać. Na początek zapraszam Was do zerknięcia w zakładkę WARSZTATY. Czeka na Was marcowa propozycja. Będzie mi miło jeśli pomożecie rozesłać ją w świat. Mam nadzieję, że ten rok przyniesie tak samo miłe warsztatowe wspomnienia jak ten, który minął. 

Przyznam się Wam też do czegoś - ponieważ moją drugą miłością obok Florencji jest trekkingowanie po mniejszych lub większych górach, postanowiłam założyć na fb grupę poświęconą również tej pasji. Zapraszam Was do dzielenia się doświadczeniami na TREKKING WE WŁOSZECH. Polecjamy sobie szlaki i inspirujmy się nawzajem. 

Piątek nabiera rozpędu. Piątek 13 we Włoszech nikogo nie przeraża. Niech to będzie udany dzień!

GALOPOWAĆ to po włosku GALOPPARE:)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze